Víkend znamená pro každého z nás něco jiného. Pro jednoho odpočinek po náročném týdnu, pro jiné celé dva dny uklízení, pro dalšího „povinný“ výlet s rodinou. Pro mne samozřejmě víkend znamená jediné – sport. I když se to mojí partnerce občas nelíbí.

Sport však nejen pasivní, nýbrž také aktivní. Teď v zimě, kdy není vhodné počasí pro mé oblíbené fotbal a tenis, dostává se na první místo můj nejoblíbenější sport – futsal.

O víkendu jsem si tedy šel s kamarády kopnout okresní ligu. A dal jsem hatrick! No i když… . Jeden z mých spoluhráčů původně neměl k zápasu nastoupit, ale shoda okolností tomu chtěla, že nakonec musel. Leč s sebou neměl vhodné obutí. Já vždy vozím boty dvoje, ani nevím proč, a tak jsem mu jeden pár půjčil. A on dal dva góly – mojí botou. No řekněte, nemám na tom alespoň poloviční zásluhu?

Když jsme odjížděli z haly, šli po nás hrát další týmy a jednomu z hráčů, který si sálovky zapomněl, jsem půjčil svoje. Večer jsem na internetu zjistil, že dal taky gól. Takže jsem dal vlastně za víkend tři góly! Nebo ne?