Deset gólů v jednom zápase? Noční můra každého brankáře. Dovolte mi, abych se s vámi o tento nevšední zážitek, který jsem zažil o víkendu na vlastní kůži v zápase IV. třídy Čejetice B – Sporting Mladá Boleslav, podělil.

Pravdou je, že jsme na kopec u Boleslavi jeli v roli jasného outsidera, ale že dostaneme potupnou desítku jsme skutečně nečekali. V sobotu jsem měl navíc narozeniny, a tak jsem dostal na ruku jako dárek kapitánskou pásku. Pak začala narozeninová nadílka. 1:0 – Chtěli jsme co nejdéle držet nulu na kontě inkasovaných branek. Vydrželo nám to tři minuty. Pak jsem podklouzl při vyběhnutí na míč, který poskakoval po malém vápně. „Hezky to začíná,“ říkám si a zdaleka ještě netuším co mne čeká. 2:0 – závar v pokutovém území zakončuje důrazně Pavel Vaněk. 3:0 – nádherná střela do šibenice z hranice vápna, za kterou se jenom ohlížím.

Poločas! Domácí vedou 3:0. Pak to ale začalo 4, 5 a 6. Připadá mi, jako kdyby moje obrana šla domů, protože útočníci se valí na moji branku jaksi osamoceně. Taky se musím trošku pochválit. Chytil jsem pěkný přímák. Bohužel jsem ho vyrazil pouze na tyč. Z dorážky 7:0. „Zastavte kolotoč,“ prosím domácí útočníky. Neposlechli mě. Skóre se zastavilo na čísle 10.

Konec. Tak tohle bychom měli. Tomu se říká parádní narozeninová oslava.