O víkendu se naplno rozjely okresní fotbalové soutěže. Stovky fotbalistů a fanoušků po celém okrese se dočkali. Od této chvíle mohou fandit svojí vesničce, svým kamarádům na hřišti. A je úplně jedno, že nehrají první ligu nebo Ligu mistrů.

Vesnický fotbal má proti vyšším soutěžím mnoho výhod. Tak například je to o mnoho nižší vstupné. Můžete podebatovat s přáteli a sousedy o všem, co se u vás talo. Chcete vynadat rozhodčímu nebo hráčům? Můžete. Na vesnickém plácku máte jistotu, že vás uslyší a vy tak můžete upozornit Pepu v útoku, že měl radějí střílet, nebo Lojzu v brance, ať už konečně začne chytat.

Nic v poslední době netmelí vesnice tak, jako zápasy jejich fotbalového klubu. Snad jen spolky dobrovolných hasičů. Schválně se zkuste zastavit na nějaké vesnici v hospodě. Vsadím se, že se tam více než o Spartě a Slavii mluví o jejich fotbalistech.

A když si navíc můžete na zápas Kochánek s Nemyslovicemi vsadit v naší Fortuna lize, rázem je o dramatičnost postaráno. V některých rodinách se dokonce tipování zápasů stává prestižní záležitostí. Dokážete si představit ta chlapská muka, když vaše žena natipuje více bodů než vy? To abyste pak pomalu nemohl pro samou ostudu vyjít na ulici.