Démoni Česká Lípa – Malibu Mladá Boleslav 5:4

V roli velkého favorita zajížděli futsalisté Malibu na palubovku posledního týmu divize A Démonů Česká Lípa.

Odjížděli však s vědomím, že je nečeká nic lehkého, neboť domácím už povážlivě zatéká do sestupových bot. Démoni od úvodních minut velmi pozorně a obětavě bránili. Přesto si hosté po pohledných kombinacích vypracovali minimálně tři jasné gólové šance, Murárik dokonce dvakrát orazítkoval konstrukci branky.

Pak ale náhle udeřilo na druhé straně, když obrana Malibu zapomněla na Soukupa. „Tato branka byla pro nás hodně důležitá, klukům pomohla hlavně psychicky do dalšího průběhu utkání,“ přiznal trenér Lípy Štajner.

Malibu v úvodu druhého poločasu přestálo oslabení při vyloučení Bernata, ale za chvíli to bylo už 2:0 pro domácí. Hosté tak sáhli k osvědčené power–play, ale výsledkem byly další dvě branky v jejich síti. Pak ale domácí neodolali drtivému tlaku pěti hráčů v poli a dvě minuty před koncem bylo vyrovnáno.

Malibu byl bod málo, a tak pokračovalo ve hře bez brankáře, což se mu vymstilo, když minutu před koncem rozhodl zápas Šverma.

Branky: Šverma 3, Soukup 2 – Leskovjan 2, Dvořáček, vlastní.

Rozhodčí: Nagy, Čurda. ŽK: Boško. ČK: 22. Bernat. Diváci: 40.

Malibu: Janura, Mrvík, Sedlák, Bernat, Jiránek, Murárik, Plintovič, Leskovjan, Boško, Dvořáček.