V sobotu se již po šesté sejdou závodníci v areálu bakovského koupaliště, aby po roce znovu změřili svoje síly na XC okruzích při závodu horských kol pro děti a dorost pod názvem DEMA Pohár města Bakova nad Jizerou.

Organizátoři zůstávají věrni tradici a osvědčenému krátkému XC okruhu o průměrné délce 1,3 km, který svými kombinacemi technických či méně obtížných úseků a samozřejmě i délkou samotného závodu respektuje jednotlivé věkové kategorie.

Nejmladší závodníci tedy absolvují zhruba 400 metrovou trať na speciálním okruhu, ti nejstarší pak trať okolo deseti kilometrů okořeněnou technickými pasážemi. Kategorie zůstávají beze změn, tedy od 3 – 18 let, přičemž jsou děleny po dvou letech.

V programu zůstává i vloni nově zařazená kategorie pro borkyně a borce, kteří se zatím na klasickém kole nestihli naučit a jezdí na odstrkávadlech. Tuto kategorii naleznete na webu pod „MOTO - GP“. Novinkou pro letošní šestý ročník je měření časů za použití čipové techniky.

Účastníci opět mohou počítat s nulovým startovným, přičemž mezi ně bude rozdáno několik stovek cen. Současně budou vylosováni tři šťastlivci, kteří odjedou na kole značky Dema.

Kromě hlavních závodů čeká účastníky bohatý doprovodný program. Pro starší je připraven závod ve sprintu na atraktivní technické terénní trati, pro ty nejmenší pak například pásmo soutěží pod názvem Na kole pohádkovým lesem, či vědomostní a cyklistické soutěže pod patronátem BESIPu. Hosté jsou stále v jednání, bude se ale jistě jednat o zajímavé osobnosti.