Badminton Europe již zveřejnila rozlosování Mistrovství Evropy klubů, které se koná ve dnech 15. - 19. června v holandském městě Zwolle.

Nejprestižnější evropské klubové soutěže se letos účastní 15 klubů, včetně českého zástupce BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou.
Benátečtí badmintonisté jsou nalosováni do skupiny 3 společně s holandským týmem Van Zundert Velo, tureckým Egosporem a lucemburským týmem Fiederball Scheffleng.

Z každé ze čtyř skupin postupuje do semifinále pouze vítěz!

Benátky se představí v prvním zápase ve středu v 18:00 hodin proti nizozemskému týmu Van Zundert Velo, druhý zápas Benátky odehrají ve čtvrtek od 14:00 proti tureckému Egosporu a skupinu Benátky zakončí v pátek 17. června od 18:00 proti lucemburskému týmu Fiederball Scheffleng.

„S losem jsem spokojen. Za prvé jsem rád, že jsme ve čtyřčlenné skupině a družstvo odehraje minimálně tři kvalitní mezinárodní zápasy což je velké pozitivum. Favoritem naší skupiny je určitě nizozemský Van Zundert Velo s několika reprezentanty v sestavě, ale myslím, že i tento tým se dá porazit.
Mladé turecké družstvo Egospor bude určitě velmi kvalitní, Turkům určitě budeme chtít vrátit porážku z roku 2007 kdy jsme na Europe Cupu právě s tímto týmem prohráli 2:5. Posledním týmem naší skupiny je lucemburský Fiederball Scheffleng. Lucemburčané jsou možná papírově nejslabším týmem, ale v poslední době i díky indonéskému trenérovi Hargionovi jdou výkonnostně nahoru,“ komentoval los prezident benáteckého klubu Petr Martinec.

Představení soupeřů

Van Zundert Velo (NED)
Nizozemský vicemistr je ve skupině třetím nasazeným týmem a papírovým favoritem postupu do semifinále. V jeho kádru je i dlouhodobě nejlepší nizozemský badmintonisty Dicky Palayama, jenž však před startem ve Zwolle dal přednost turnajům olympijské kvalifikace v Asii. Přesto však jména jako Rikkert Suijkerland, Lisa Malaihollo, Giny Severien jsou zárukou velice silného týmu.
Benátky se utkaly s nizozemským týmem Velo na Europe Cupu v roce 2004 a v utkání zvítězily 4:3, ačkoli soupeř měl hvězdnou sestavu v čele s vynikající indonéskou badmintonistkou Miou Audinou.

Egospor Ankara (TUR)
Turecký mistr startuje skoro pravidelně na Mistrovství Evropy klubů a za posledních několik let nasbíral mnoho velmi cenných zkušeností. V jeho kádru je mnoho výborných tureckých reprezentantů jako Ali Kaya, či Özge Bayrak jenž patří mezi top evropské badmintonisty.
Deltacar se utkal s Egosporem na Europe Cupu v roce 2007 a podlehl mu 2:5. Určitě tak bude letos chtít porážku Turkům oplatit.

Fiederball Scheffleng (LUX)
Lucemburský mistr skoro pravidelně startuje na Mistrovství Evropy klubů, a tak má mnoho zkušeností s touto akcí. Lucemburčané mají ve svém kádru mimo jiné bývalé výborné ukrajinské reprezentanty Olenu Nozdran a Valeriye Streltsova, doplněné mladými hráči. Ačkoli jsou Lucemburčané papírovými outsidery skupiny, určitě dokáží potrápit každý tým.
Deltacar se doposud s lucemburským týmem neutkal.

Co říkají o svých šancích benátečtí hráči?

Nejmladší účastnicí výpravy a možná celého turnaje bude teprve čtrnáctiletá benátecká odchovankyně Denisa Šikalová.

„Nemůžu komentovat rozlosování a šance klubu na Mistrovství Evropy, protože jsem nikdy takový turnaj nehrála a jsem nováčkem a zřejmě i nejmladším účastníkem tohoto turnaje. Na turnaj se moc těším, bude to pro mě nová zkušenost a mám šanci si zahrát s nejlepšími družstvy Evropy, i když mám trochu strach z mých výkonů, ale doufám že to zvládnu. Takže děkuji za tuto šanci a doufám, že v budoucnu budu mít šanci se znovu zúčastnit,“ říká benjamínek výpravy Denisa Šikalová.

Naopak nejzkušenějšími v týmu budou Petr Martinec, který se zúčastnil doposud všech šesti benáteckých účastí na Europe Cupu a Jiří Provazník jenž se zúčastnil Europe Cupu čtyřikrát.

Petr Jelínek má na svém kontě pouze jednu účast v roce 2007 v Nizozemsku.

Premiéru na takto vrcholné akci si kromě Denisy Šikalové odbudou Megawati Sari, Viki Indra Okvana a Kateřina Tomalová, která říká: „Na Europe Cup se samozřejmě těším a doufám, že to bude turnaj se skvělou atmosférou, pěknými zápasy a pro nás s dobrým koncem. Hned prvním soupeřem nám bude nasazený holandský tým Van Zundert Velo a myslím, že hned tam se vše ukáže. Hráče holandského a lucemburského týmu ale příliš neznám, takže je pro mě těžké odhadnout, jak by to mohlo dopadnout. Z našich soupeřů znám nejlépe hráče tureckého týmu - letos jsem měla možnost proti nim hrát na turnaji Hungarian Junior International.“

A premiéra na Europe Cupu čeká taktéž Josefa Richtra. „Na takovým turnaji jsem ještě nikdy nebyl! Co řikám na los? Nevím, protože ty týmy neznám, ale určitě jsou všechny kvalitní a bude těžké vyhrát. Šance a cíle? Asi postoupit do play -off a tam podat co nejlepší výkon… máme silný tým tak myslím, že je to možné. A jak se těším? Tak to je jasné že moc! “ říká devatenáctiletý benátecký odchovanec.