V benáteckém CR Project badmintonovém centru se uskutečnil Středočeský krajský přebor dospělých, který byl zároveň kvalifikačním turnajem na Mistrovství České republiky, které se bude za dva týdny konat v Přerově.

V Benátkách se představilo 11 mužů ze dvou Středočeských klubů (Benátky, Kladno). Turnaj se odehrál bez jediné ženy, což je opravdovou raritou.

Ve dvouhře mužů se ze zisku titulu krajského přeborníka Středočeského kraje raduje benátecký junior Josef Richtr, jenž ve finále porazil kladenského Jaroslava Holečka 2:1 na sety.

Třetí místo vybojoval kladenský Daniel Skrčený, jenž v zápase o bronz porazil benáteckého Vojtěcha Benedikta 2:0 na sety.

Josef Richtr tak získal svůj první přebornický titul, a zároveň se kvalifikoval na Mistrovství ČR, kterého se zúčastní 28 nejlepších mužů.

Ve čtyřhře mužů zvítězila dvojice Kladna Daniel Skrčený – Jaroslav Holeček, která porazila ve finále benáteckou dvojici Josef Richtr – Karel Šikal 2:0 na sety. Bronz vybojovala benátecká dvojice Hasoň – Kadlec.