Desetiletý benátecký badmintonista Cristian Savin se stal vítězem dvouhry chlapců do 11 let na mezinárodním turnaji mládeže ve slovinské Mirně. Savin tak navázal na týden staré vítězství v chorvatské Poreči, kde zvítězil ve své kategorii ve všech disciplínách.

Na stejném turnaji startovala i Denisa Šikalová, která získala stříbrnou medaili ve čtyřhře dívek kategorie do 15 let, společně se svojí chorvatskou spoluhráčkou Ivou Šutevski.

Na souběžně hraném Mezinárodním mistrovství Slovinska juniorů startoval Josef Richtr, který v 1. kole porazil Ukrajince Fedosenka, ale poté podlehl Indonésanovi Tri Prasetyovi 0:2 na sety a obsadil 17. – 32. místo.

Benátecká výprava tak z jedenáctidenní balkánské mise turnajů mládeže v Chorvatsku a Slovinsku vytěžila pět zlatých medailí, jednu stříbrnou a jednu bronzovou, což je skvělý úspěch benáteckého badmintonu.