Van Zundert Velo – Delatacar Benátky nad Jizerou 4:3

Benátečtí badmintonisté vstoupili smolně do mistrovství Evropy klubů. S nasazeným domácím favoritem Van Zundert Velo prohrál 3:4.

První zápas dopadl pro benátecké barvy žalostně. Dennis van Daalen se totiž zdržel s Petrem Jelínkem pouhých devatenáct minut a domácí vedli 1:0.

To druhý zápas přinesl pořádné drama. Po 52 minutách z toho byla výhra Megawati nad Ginny Severien 2:1 (26:24, 18:21, 21:16) a srovnání v zápase.

Druhý z indonéské dvojice Viki Okvana ve třetím zápase napodobil svou kolegyni a Benátky vedly 2:1. Pak přišel jeden z klíčových duelů. Kateřina Tomalová srdnatě bojovala s Myke Halkema 2:0.

V následné klíčové mužské čtyřhře byla v prvním setu k vidění nevídaná bitva. Česko–indonéská dvojice Provazník / Okvana jej nakonec prohrála 25:27 a frustrace se nakonec projevila i ve druhém setu (14:21). Poté ženský debl v sestavě i s nejmladší hráčkou turnaje Denisou Šikalovou neměl šanci a domácí přidali čtvrtý bod.

Výsledky: Daalen – Jelínek 2:0, Severien – Megawati 1:2, Kepel – Okvana 1:2, Halkema – Tomalová 2:0, Daalen / Suijkerland – Okvana / Provazník 2:0, Severien / Verheul – Šikalová / Tomalová 2:0, Muns /Halkema – Provazník / Megawati 1:2.