Vynikajícími výsledky skončilo pro boleslavské karatisty Mistrovství České republiky Českého svazu karate v Havířově. O víkendu na severu Moravy usilovala v konkurenci téměř čtyř stovek závodníků šestice nadějí Auto Škody o nejvyšší příčky a úspěšnou sezónu završila dvěma tituly.

V sobotu o medaile bojovala trojice žáků, v neděli pak dva dorostenci a jeden junior. O zlaté medaile se symbolicky postaral nejmladší a nejstarší závodník. Svůj první start na mistrovství Českého svazu karate proměnil ve zlato Tomáš Červinka v kata žáků do devíti let. V nejpočetněji obsazené kategorii s přehledem vítězil až po semifinále, kde se utkal zřejmě s nejtěžším soupeřem Nechybou z Písku. Po těsné výhře 3:2 se nakonec dostal až do finále, které už opět zcela jednoznačně ovládl.

O druhé zlato a celkově desátý mistrovský titul mezi jednotlivci se postaral v neděli v kata juniorů Filip Vít. Všechny své duely v kata jasně ovládl a prakticky si zajistil postup na evropské mistrovství, které se už na začátku února uskuteční v Portugalsku. Vít po loňské přestávce, kdy téměř rok nesportoval, navázal na sérii svých mistrovských titulů. Po tomto víkendu už má v rámci Českého svazu titul mistra ČR ve všech věkových kategoriích.
V sobotu se podařilo boleslavským karatistům vybojovat ještě stříbro a bronz, i když k mistrovskému titulu i další medaili bylo hodně blízko. Družstvo žáků ve složení Tomáš Červinka, Jakub Pečenka a Martin Pech totiž zcela jasně prošlo eliminačními koly až do finále. Také v něm byli boleslavští žáci jasně lepší a po verdiktu 2:3 mnozí rozhodnutí sudích nechápali. Titul vicemistra je sice vynikající výsledek, ale zlato by si tato trojice zasloužila víc.
Ještě jedno zklamání způsobené ne zrovna kvalitním rozhodnutím si prožili boleslavští karatisté v sobotní části turnaje. V kata žáků 10-11 let zcela nečekaně Jakub Pečenka prohrál 2:3, když byl výrazně lepší než jeho soupeř. Stejně jako vloni tak zůstal mezi jednotlivci bez medaile. Lépe se dařilo druhému našemu zástupci v této kategorii Martinu Pechovi. Ten se dostal až do semifinále, kde po vyrovnaném duelu prohrál s Brejchou z Neratovic těsně 2:3. V duelu o bronz pak jasně vyhrál 5:0.

V kumite v sobotu na tatami za Auto Škodu bojoval Jakub Pečenka. Přílišná snaha ho ale značně svazovala. Dostal se do semifinále, kde zcela zbytečně prohrál. Nakonec až na praporky smolně prohrál i v boji o bronz. Umístění těsně pod stupni vítězů je i tak výborný výsledek.

Blízko k medailím měli boleslavští karatisté i v neděli mezi dorostenci a juniory. Filip Vít po vítězství v kata usiloval o zlato i v kumite. I když se na tuto disciplínu už dlouhodobě nepřipravuje postoupil do čtvrtfinále. V něm vedl jasně 5:0, ale několik zcela nepřesných verdiktů rozhodčích ho dostalo do ohrožení diskvalifikace za kontakty. Nakonec asi deset vteřin před koncem Vít při jednom z útoků soupeře mírně přizvedl přes bok, což je podle pravidel zakázaná technika a místo postupu do semifinále přišlo čtvrté napomínání a diskvalifikace.

Těsně za medailí skončil v kumite dorostenců do 57 kg Jakub Riedl. Toho už delší dobu limituje zranění a to se projevilo i v turnaji. Jakub se probojoval do semifinále, když paradoxně porazil soupeře, se kterými měl v sezóně problémy. Pak naopak v boji o bronz prohrál se soupeřem, kterého v průběhu roku porážel. Bodované sedmé místo si připsal Riedl také dopoledne v disciplíně kata.

Šestým zástupcem Auto Škody byla Alžběta Čížková v kata dorostenek. Ta se prezentovala výborným výkonem a prošla prvním kolem zcela jednoznačně. Pak měla za soupeřku zkušenou závodnici. Podle předpokladů Čížková neměla v tomto duelu šanci ale odcvičila svou kata výborně. Bohužel její soupeřka v semifinále nečekaně těsně prohrála a postup do opravných bojů se nekonal. První start boleslavské naděje na velkém mistrovství rozhodně nebyl zklamáním a příští rok by mohla bojovat o bodovaná umístění.

Výsledky na tomto mistrovství potvrdily skvělou úroveň závodního týmu Auto Škody, která si letos na své konto připsala celkem devět republikových titulů. V hodnocení klubů obsadila Auto Škoda mezi žáky osmé místo a celkově za celé mistrovství i mezi dorostenci a juniory desátou příčku.
Přitom většina klubů, které se umístily před boleslavskými karatisty, startovala s několikanásobným počtem závodníků.