Třeskutý mráz a namrzlá trať provázely cyklokrosový šampionát v Kolíně. S nepříjemnými podmínkami se nakonec nejlépe vypořádal exboleslavák Zdeněk Štybar ze stáje Fidea, který přespurtoval druhého Šimůnka, třetí skončil další exboleslavák Petr Dlask.

Po dojezdu do cíle vzpály u druhého Radomíra Šimůnka emoce. Ten byl přesvědčen, že si jeho soupeři Štybar a Dlask na trati počínali nefér v ostrých soubojích. V reakci na to nepodal na pódiu vítězi závodu ani ruku.

Štybar však jakýkoli nečestný způsob boje popřel. „Pošťuchovali jsme se celý závod, ale každý si chtěl držet svoji pozici a bylo to čisté,“ reagoval na vyjádření krajně rozčíleného Šimůnka nový mistr republiky.

Štybar kraloval čelu pelotonu prvních osm kol, pak ho dojel tandem Šimůnek – Dlask. Pozdější vítěz nastoupil k trháku pět kilometrů před cílem a nepopiratelně i za pomoci svého stájového kolegy Dlaska se mu podařilo Šimůnka setřást.

Nejlépe z mladoboleslavských závodníků v Kolíně zajel Vladimír Kyzivát z Johnson Controls Auto Škoda., který obsadil desátou příčku.
Šampionát byl také posledním závodem Českého poháru Toi Toi Cup, ve kterém si prvenství udržel Bína.