O víkendu se v belgickém Koksijde uskuteční světový šampionát v populární a úspěšné české disciplíně.

Trať závodu v zemi cyklokrosu zaslíbené se vyznačuje velkým množstvím písečných dun. Očekává se celková návštěva až sto tisíc diváků. Hlavními medailovými kandidáty výběru reprezentačního trenéra Stanislava Bambuly budou Kateřina Nash a Zdeněk Štybar, kteří se v neděli probojovali na stupně vítězů na posledním světovém poháru sezony v nizozemském Hoogerheide.

Mezi sedmnáctkou vyvolených nechybí pět Boleslaváků junior Karel Pokorný (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav), třiadvacítkář Radek Polnický (Jirapo Giant) a muži elite Petr Dlask (Madeta Fitness Specialized), Vladimír Kyzivát (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav) a Jiří Polnický (od 1. ledna přestoupil do největší české silniční stáje PSK Whirlpool Author).

Mladoboleslavsko si však vede úspěšně i na poli funkcionářském a pořadatelském. V nedávno zveřejněném kalendáři nejvyšší české cyklokrosové soutěže TOI TOI Cupu se mezi osmičku vyvolených podniků opět dostaly Mladá Boleslav (6. října 2012) a Holé Vrchy (17. listopadu 2012). Z Mnichova Hradiště se TOI TOI Cupu stěhuje do Mladé Boleslavi, která na podzim roku 2013 zorganizuje mistrovství Evropy v cyklokrosu.

Za oběma závody stojí oddíl cyklistiky Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav. Součástí TOI TOI Cupu budou v příští sezoně také Jabkenice, které znovu uspořádají tak zvaný malý TOI TOI Cup určený pro mládežnické kategorie a ženy. Muži elite a pod dvacet tři let se utkají o Velkou cenu Jabkenic. Termín bude ještě stanoven.

„To jednoznačně svědčí o popularitě cyklokrosu ve středních Čechách a o zájmu ty závody tady pořádat,“ uvedl Antonín Ungerman, manažer a trenér Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav, který je zároveň členem Výkonného výboru a Komise cyklokrosu Českého svazu cyklistiky. TOI TOI Cup se ve Středních Čechách koná ještě v Kolíně (10 listopadu 2012).

Program MS

Junioři sobota 10.50
U23 sobota 14.50
Ženy neděle 10.50
Elite neděle 14.50

Závody juniorů, žen a mužů vysílá přímým přenosem ČT 4 Sport. Závod U23 nabídne týž kanál ze záznamu v sobotu v 19.45 hodin

MARTIN BALI-JENČÍK