Mladá Boleslav tour Škoda Auto

V sobotu se konal závod Škoda Auto Tour, který pořádal boleslavský tým Alpine PRO Author Team.

Krásné slunečné počasí opět přilákalo na Krásnou louku téměř 200 dětských závodníků, takže konkurence byla veliká a na trati mohli diváci a rodiče sledovat mnoho napínavých soubojů. Trasu závodu, kterou postavil kouč Josef Hladík, tak přestože byla na rovině, byla poměrně těžká ale i spravedlivá.

Domácí tým opět prokázal, že se dokáže úspěšně poprat s konkurencí a tři zlaté a dvě stříbrné jsou toho jasným důkazem. Další společnou akcí týmu bude pravděpodobně Liberecký MTB cup v Lidových sadech.

Junioři jedou!

V sobotu měl boleslavský tým na startu tři juniory. Na Olomouckou 50 vyrazili Kateřina Hladíková s Vojtěchem Paříkem a na Extrém bike Most se jela poprat s konkurencí Lucie Blechová.

Oba závody měly shodný začátek v 10 hodin. „Olomoučtí“ už potřetí za sebou nenašli v sérii Kolo pro život přemožitele a dojeli si pro jasná vítězství.
Lucie vyrazila do prvního ze dvou 3 km okruhů opatrně, protože do závodů vyrazilo po třech kategoriích kluků a holek, aby se nepřipletla do nějakého karambolu. Jakmile se pole po prvním výjezdu začalo natahovat, do toho šlápla a začala ujíždět svým soupeřkám. Do cíle dorazila s téměř 7 minutovým náskokem před svou další soupeřkou v kategorii, čímž vybojovala další vítězství pro boleslavské barvy.

V neděli pak junioři bojovali na třech závodech. Větší část týmu vyrazila na Bezděz 50 a opět si vedla úspěšně. První vystartoval v kategorii do 6 let Václav Ježek junior a vybojoval 4. místo. Po něm v kategori 7 - 10 let holky vybojovala své letošní první vítězství Klára Vernerová a 8. místo Tereza Schejbalová.

Stejnou věkovou kategorii kluků vyhrál jednoznačně Tomáš Ježek, pro něhož to bylo také letošní premiérové vítězství a na 9. místě dojel nový člen týmu František Holan.

Poslední se do boje se svými soupeřkami v kategorii 11 - 14 let pustila Jana Morávková. Vedla si opět výborně a vyjela si své 2. letošní vítězství.

V Bedřichově závodila v prvním závodě Kerda cupu v kategorii 8 - 9 let holek Lucie Blechová. Lucka do toho hned od startu šlápla a držela první dvojice stejné kategorie kluků. Postupně navyšovala svůj náskok a dojela si v tomto velmi náročném závodě pro své druhé víkendové vítězství.

V Jičíně hájil modrobílé barvy Jakub Oktábec v kategorii 7 - 8 let a také si vedl úspěšně. Po velkém boji dojel na 2. místě.

S víkendovou bilancí 7 vítězství a jedno druhé místo mohou být spokojeni jak kouč týmu Josef Hladík, tak trenér Václav Ježek i sami junioři nadmíru spokojeni.

Olomoucká padesátka České spořitelny

V Dolanech u Olomouce se konal třetí podnik Kola pro život Olomoucká padesátka. Na startu se sešel solidní počet 650 závodníků. Krásné počasí posledních dní připravilo pro účastníky suchou a rychlou trať, což potvrdily i dosažené časy v cíly. Pomyslné startovní pistole se v pravé poledne ujal cyklokrosový mistr světa Zdeněk Štybar.

Při neúčasti většiny elitních jezdců, kteří dali přednost mistrovskému závodu v Mostě, byl hlavním favoritem Jan Hruška (Nissan Dolák). Ten se také hned od začátku staral o tempo závodu a již v úvodní pasáži se snažil čelo startovního pole roztrhat. Jeho první nástup před motokrosovou tratí ještě zachytili dva bikeři našeho Alpine Pro – Author Teamu Jan Strož a František Klouček. Ti však Hruškovo tempo dlouho nevydrželi a byli následně pohlceni skupinou, která stíhala uprchlíky. V ní se pohyboval i Michal Plesník, další naše teamová naděje na dobrý výsledek.

V polovině trati čekal na závodníky brod a za ním asi pěti kilometrové stoupání, jehož první část byla přímo vražedná. V tomto úseku ze skupiny poodjela dvojice jezdců teamu KC Kooperativa, která se vydala pronásledovat vedoucího Hrušku. Ten se ale dojet nenechal, naopak svůj odstup stále navyšoval a do cíle dojel jako první s náskokem dvou minut. O druhé a třetí místo svedli na cílové pásce tvrdý souboj Lukáš Sáblík a Jan Nesvadba (oba KC Kooperativa). Na výborném čtvrtém místě pak dojel boleslavský Michal Plesník, který s přehledem vyhrál i svoji kategorii (Muži 19-29 let). Svoji kategorii (Muži nad 60 let) také suverénně vyhrál Petr Krupička (Alpine Pro – Author Team).

Výsledky ostatních jezdců: 9. František Klouček, 11. Jan Strož a 25. Martin Turner.

Mistrovství republiky se jelo v Mostě

V Mostu se představili na mistrovské trati naši elitní jezdci Václav Ježek a Stanislav Hejduk, kterým se ale moc nedařilo.

Sobotní maratonské mistrovství se Ježkovi nepovedlo podle jeho představ. Přitom první polovina závodu se vyvíjela dobře, Ježek se pohyboval na první respektive druhé pozici, bohužel na mokré technické trati začal v druhé polovině ztrácet a nakonec z toho bylo až 9. místo. „Cítil jsem se dobře, chtěl jsem zlato, nebo alespoň medaili, ale asi jsem to přepálil. Mrzí mě to o to víc, když vím, že to v nohách mám“ sypal si popel na hlavu Ježek. Jeho kolega Hejduk dojel desátý.

Nedělní Author 50 Bezděz

V neděli se za krásného počasí konal další díl Author Maraton Tour tentokráte v okolí hradu Bezděz. Na startu závodu se sešlo zhruba 600 závodníků, mezi kterými bylo i početné zastoupení Alpine Pro – Author Teamu.

Barvy boleslavského týmu byly vidět již od startu, kde se hned v úvodním prudkém stoupání oddělila trojice jezdců ve složení Václav Ježek, Jan Strož a František Klouček doplněná o Petra Dlaska (Rubena Birell Specialized Cycling Team). Za nimi se utvořila početná skupina pronásledovatelů, která se s přibývajícími kilometry postupně zmenšovala. Z čela závodu musel na desátém kilometru odstoupit kvůli technickým problémům Jan Strož.

Vzniklá trojice bikerů si udržela svůj náskok až do cíle, kde si s přehledem dojel pro vítězství Václav Ježek před Petrem Dlaskem a Františkem Kloučkem.

Na stupních vítězů byl Alpine Pro – Author Team vidět i mezi ženami, kde svoji kategorii vyhrála Jana Hladíková. Z vítězství se také radoval další člen týmu Stanislav Hájek, který ovládl prestižní mužskou kategorii 60+. Alpine Pro – Author Team zároveň vystoupal na stupeň nejvyšší i v týmové soutěži.

Výsledky ostatních závodníků: 23. Martin Výborný, 75. Viktor Görög.