Byl to náročný víkend. Pro cyklisty z Alpine Pro – Author Teamu ale nakonec byl velmi úspěšný. I když to například pro Václava Ježka bylo hodně dramatické.

Závodníci boleslavského týmu tentokrát bojovali na třech frontách. Zatímco Slovák Michal Plesník se vydal na další závod Kola pro život do Olomouce, Václav Ježek s dalšími závodili na mistrovství České republiky v maratonu na Malevilu , a Jana Kábrtová s Janem Boubínem se vydali do Odolena Vody na akademické mistrovství republiky v cross-country. Rozdělení týmu se vyplatilo, protože přineslo v hlavních kategoriích dvě stříbra a jeden bronz.

Bezesporu nejcennější medaili – bronz z mistrovství České republiky – si ze závodu Malevil v Krkonoších přivezl leader týmu Václav Ježek, který byl tentokrát s výsledkem spokojen. Po dvaceti kilometrech odjeli zbytku závodního pole Ježek, Vokrouhlík (Factor Bike Team) a Kulhavý (Rubena Specialized). Po prvním kopci ale boleslavský závodník spadl a ztratil s dvojicí kontakt. „Navíc jsem ještě trošku ohnul šaltr, protože mi kolo přejel motorkář, který jel za mnou. Naštěstí tahle šílenost nebolela na těle. Dlouhou dobu jsem si potom za první dvojicí držel odstup tak minutu a mrzelo mě, že jsem spadl. Na Hvozdu, nejtěžším stoupání závodu, už jsem měl ale ztrátu asi tří minut, přičemž za mnou byla rovněž tříminutová díra. Mezi padesátým a sedmdesátým kilometrem jsem měl velkou krizi. Čelo mi ujelo nadobro a skupinka zezadu se na mě dotáhla na rozdíl pouhé půl minuty.
Naštěstí jsem se z toho ale záhy dostal a nakonec jsem to třetí místo uhájil,“ popsal Ježek průběh závodu.

Na dlouhé trati Malevilu bojoval rovněž Jan Boubín, který dojel celkově na 96. místě.

V sobotu se kromě Malevilu jela ještě Olomoucká padesátka. Skvělé druhé místo vybojoval Michal Plesník . Zhruba na desátém kilometru zůstali vepředu čtyři jezdci - Plesník, Boudný (ČS Specialized), Fojtík (Auto Volvo Hase) a Kamler (Česká spořitelna). „Jeli jsme vyrovnané tempo, abychom ostatním poodjeli. Za druhým brodem byl těžký výšlap. Bouda byl jediný, kdo ho vyjel, já jsem bohužel musel slézt z kola a chvíli tlačit. Bouda potom odjel sám a mně odskočili i Foja s Kamlerem. Pět kilometrů před cílem jsem je ale dojel. Rozhodlo se v závěrečném sjezdu. Jako první do něj najížděl Foja, který ale nezvládl točku, a tím se otevřelo místo pro mě. Druhý flek už jsem potom uhájil,“ popsal závod Plesník.

Neděle byla ve znamení bojů o akademické tituly. Do Odolena Vody na cross-country přijeli Jana Kábrtová a Jan Boubín. Zatímco druhý jmenovaný po defektu skončil na konci výsledkové listiny, Jana Kábrtová si nenechala vzít medaili. „Dobře jsem odstartovala, pak mě ale přibrzdil jeden z mužů, a tím mi ujela Jitka Škarnitzlová. Potom jsem udělala strašně moc technických chyb, jednou jsem i spadla, proto mi nezbývalo, než si hlídat druhé místo. Až na konci jsem se technicky srovnala a stříbro jsem v pohodě udržela. Je to medaile, takže jsem docela spokojená,“ řekla po závodě.