Seriál dětských závodů MTB Cup Libereckého kraje prvním cyklistickým závodem ve Vratislavicích. Závodnici boleslavského týmu AlpinePro - Author byli úspěšní. Přivezli dvě první a jedno čtvrté místo.

Zlato vydolovali Pepa Hladík a Lucka Blechová.

Organizátoři připravili pěknou trať přímo v areálu pivovaru. Za boleslavský tým se představili pouze čtyři závodníci z nového juniorského týmu, který má přes deset členů.

V kategorii dívek 7 - 8 let startovaly Lucka Blechová a Kačka Hladíková. Obě dívky se pohybovaly v popředí závodu, do jehož čela se po špatném startu propracovala Lucka a neohrožovaně si dojela pro první místo. Kačka přijela na pěkném čtvrtém místě.

Ve stejné věkové kategorii chlapců měl špatný start Vojta Pařík. “Zaspal“ na startu a na trať vyrazil až jako poslední, na 24. místě. Fantastickou stíhací jízdou se dokázal propracovat až na skvělé konečné páté místo.

Nejvíce obsazený závod, přes třicet chlapců v kategorii 9 - 10let, znamenal prvenství pro Pepu Hladíka. Ten jel celý závod takticky, šetřil síly a vše rozhodl v drtivém nástupu do posledního kola, kdy všem ujel.

Ježek v cross­country jedenáctý

První ostřejší test absolvovali horští cyklisté z týmu AlpinePro - Author v Okrouhlé.

Václav Ježek a Jan Strož se rozhodli otestovat formu na poháru v cross-country. Strož si po pádu narazil rameno a závod nedokončil. Lépe se vedlo Ježkovi, ale s konečným jedenáctým místem spokojen asi nebyl.

„Kluci jeli hrozně rychle, je to něco jiného než na maratonu, už jsem to zapomněl, jsem rád že jsem si to zase vyzkoušel, alespoň vím, na čem mám zapracovat.“
Hejduk v maratonu vítězem

Druhý ročník jarního maratonu horských kol se stal kořistí jezdce boleslavského Alpine Pro-Author teamu Stanislav Hejduka.

Závod na 50 kilometrů v mikroregionu Podralsko jeli cyklisté minulou sobotu na náročné, ale velmi rychlé trati. Vítězný Hejduk jel průměrnou rychlostí 35 kilometrů za hodinu.

Za krásného slunného počasí se na startu sešlo zhruba 250 bikerů a bikerek v čele se Stanislavem Hejdukem, který bude v letošním roce hájit barvy boleslavského našeho AlpinePro - Author teamu.

Průběh závodu popsal manažer týmu Josef Hladík: „Rovinatý profil trati dával tušit, že se již od startu pojede ostré tempo, což se potvrdilo. Po výjezdu mírného stoupání se na čele utvořila asi patnáctičlenná skupina, od které se postupně oddělila pětice bikerů v čele se Standou. Ta se v druhé půlce závodu zúžila na tři bikery Standu, Martina Horáka a Luboše Kejvala.

Sedm kilometrů před cílem dvojice Horák a Kejval nedokázala reagovat na nástup Standy, který si tímto dojel pro prvenství v tomto závodě s náskokem 53 sekund a průměrnou rychlostí přes 35 kilometrů za hodinu,“ uvedl Hladík.

Vítězný Hejduk v cíli řekl: „Nepamatuji si, že bych absolvoval bikový závod s takhle velikým rychlostním průměrem. Sedm kilometrů před cílem jsem nastoupil a pokusil se tím závod rozhodnout z obavy ze závěrečného spurtu s Martinem Horákem. Tato taktika vyšla, jsem spokojen.“

Závodu se zúčastnil i další člen boleslavského týmu Martin Turner, kterého ale postihly na dvanáctém kilometru technické problémy a musel ze závodu odstoupit.