Za velkého jásotu domácích fandů se na cílové pásce sobotního prestižního cyklistického maratonu Mladá Boleslav Škoda Auto Tour objevil Václav Ježek.

Člen domácího týmu Alpine Pro Author teamu se po celý šedesátikilometrový závod držel v čelní skupině. Sedmička nejlepších jezdců na horských kolech spolu jezdila dlouhé kilometry. Těsně před cílem, u podlážek, se od skupiny oddělil Pavel Boudný a do cíle na krásné louce dojel jako vítěz s obrovským náskokem. O druhé místo pak bojoval do posledního metru Ježek a Jan Hruška. Znalost trati, podpora fanoušků a načasování formy pak „vrhly“ na druhé místo Boleslaváka Ježka.

V kategorii žen zvítězila s jasným náskokem Petra Kottová.

Impozantní byl už start závodu u Škoda Auto Muzea v centru mladé Boleslavi. Odsud se tisícovka jezdců (sedm stovek jelo 61 km dlouhou trať, více než dvě stovky pak trať poloviční, tzv. Fitness jízdu) vydalo za policejního doprovodu městem na Krásnou louku, kde už začal pravý závod. Ten zavedl závodníky do okolí Bakova nad Jizerou, Bělé pod Bezdězem, Bezdězu a navedl je zpět na krásnou louku. Ta se stala ideálním místem pro závěr takového cyklistického maratonu. V prestižním seriálu Kolo pro život patří právě mladoboleslavský dojezd mezi absolutně nejkrásnější. Když se k tomu přičte ideální počasí, byl to překrásný závod. Jezdci, vesměs všichni, dojížděli pouze se zaprášenými koly i celým tělem. Slunečné počasí totiž na mnoha místech z tratě udělalo prašnou cestu.

„Jsem spokojen, všem děkuji, jak cyklistům, tak fanouškům, i partnerům. Tohle byl nádherný závod, na který budou všichni jistě v dobrém vzpomínat. A ke všemu náš Venda ježek vybojoval skvělé druhé místo,“ byl po závodech nadšen Josef Hladík, hlavní organizátor boleslavského závodu. Ten měl ten den další dvě radosti. Jeho děti, syn Pepa i dcera Kačenka totiž vyhráli své mládežnické kategorie. Pepa dokonce takovým způsobem, že nad tím všichni nevěřícně kroutili hlavami. Pepa si totiž na trati „ustlal“ a musel dohánět ztrátu. Zajel však tak „mazácky“, že nikomu nedal šanci.