Hodina a půl. A k tomu ještě jedna minuta a nějaká ta vteřina.

Tak dlouhá byla cesta Václava Ježka od startu do cíle.

Tak dlouho trvalo, než projel vítězně cílem pátého ročníku prestižního cyklistického maratonu Author50 Bezděz 2010.

O vítězi se nakonec nerozhodovalo v samotném závěru, jak mnozí předvídali. Ještě 15 kilometrů před cílem jela spolu trojice Václav Ježek (Alpine Pro – Author Team Mladá Boleslav), Ondřej Bambula (CT Budvar Tábor) a Jan Strož (Alpine Pro – Author Team MB). Pak však Ježek nastoupil a postupně svým pronásledovatelům odjel.

Těžká blátivá trať Ježkovi svědčila natolik, že v cíli měl před Ondřejem Bambulou, druhým v absolutním pořadí, náskok více než 46 vteřin.

Ježek už v závodě v minulosti kraloval, vloni však vyhrál Tomáš Jiránek. Ten tehdy dosáhl času 1 hodina, 32 minut a 12 vteřin. Letošní vítěz Ježek tak v náročnějších podmínkách dokázal jet bezmála o minutu rychleji. Jiránek, nyní už v modrobílém dresu Alpine Pro – Author Teamu, však rovněž nezklamal.

Nakonec dojel sedmý, když za svým loňským časem zaostal o více než tři minuty.

Soutěž týmů ovládli opět „domácí“ boleslavští jezdci z týmu Alpine Pro – Author Teamu (Václav Ježek, Jan Strož, Tomáš Jiránek a Martin Řehák).

Druhý v součtu nejlepších tří jezdců v celkovém pořadí dojel tým CT Budvar Tábor (Ondřej Bambula, Vojtěch Papež, Stanislav Bambula). Třetí pak překvapivě skončilo „béčko“ Alpine Pro – Author Teamu - Veterán (Jan Matějka, Jiří Šťastný, Martin Výborný, Josef Hladík).

Čtvrté místo vybojoval tým koučovaný jedním z hlavních partnerů závodů, Miroslavem Palounkem – firma Emerge Bakov nad Jizerou – Emerge Bike a Ski Bakajda (Jakub Šulc, Jindřich Novák, Vladimír Fencl, Jan Kysela).