V sobotu pořádal Alpine Pro Author Team už druhý ročník Alpine Pro Bakovského maratonu. Kromě toho, že boleslavský tým uspěl po pořadatelské stránce, neboť všem účastníkům zajistil nezapomenutelné zážitky, členové týmu opět ukázali svou sílu a z Bakova přivezli sedm umístění na stupních vítězů, z toho tři zlata.

Alpine Pro Bakovský maraton odstartoval přesně v jedenáct hodin z náměstí v Bakově nad Jizerou. Po klidném silničním úvodu se startovní pole, vedené závodníky v dresech Alpine Pro Author Teamu, v nedaleké Bělé konečně vydalo do terénu. Na čele se hned v prvním kopci utvořila osmičlenná skupina, v níž nechyběli naši tři eliťáci Venca Ježek, Jakub Šilar a Michal Plesník, spolu s nimi udávali tempo i Tomáš Vokrouhlík a Robert Novotný z Factor Bike Teamu, Matouš Ulman ze Scott & Hagget Teamu, Michal Bubílek z Bikeranche nebo Filip Eberl ze Scott Scania Teamu.

„Brzy jsme odjeli zbytku startovního pole. Drželi jsme vysoké tempo, v každém kopci se za to snažil někdo vzít a naši skupinu rozervat, v každé zatáčce se nastupovalo, do cíle jsme ale nakonec přijeli všichni společně a bylo jasné, že se rozhodne pár metrů před cílem. Moc jsem chtěl vyhrát, ale v poslední zatáčce mě bohužel předjel Tomáš Vokrouhlík a první místo udržel až do konce,“ řekl v cíli Václav Ježek, který nakonec vítězství získal alespoň v kategorii mužů nad 30 let. Celkově třetí a druhý v kategorii mužů do 30 let byl Michal Plesník.

Nejlepší ženou v cíli byla Jana Kábrtová, která své vítězství komentovala: „Dobře jsem odstartovala a asi až do poloviny závodu jsem držela s přehledem první místo. Pak jsem ale odpadla ze skupiny a dojela mě Michaela Procházková z týmu 69. Té se jelo na rovinách, kde to dost drncalo o dost líp, protože měla fulla. Já jsem se však pořád držela za ní, i když místy jsem se dost trápila. Před cílem naštěstí přišel kopec, kde jsem nastoupila a získaný náskok jsem udržela až do cíle.“ Vítězství v kategorii mužů nad 60 let pak získal skvěle jedoucí Stanislav Hájek. Jiří Šťastný byl v kategorii mužů nad 50 let druhý.

Třetí místo získali v kategoriích nad 30 let Lenka Dutá a Jan Matějka.