Tisícovka cyklistů všech věkových kategorií se postaví dnes v 11 hodin na start populárního cyklomaratonu Český ráj 2007. Trať cyklomaratonu se startem a cílem u Komárovského rybníka v Branžeži povede atraktivním prostředím v malebných lokalitách kolem hradu Kosti, zříceniny Trosek, rybníka Vidlák, zámku Hrubé Skály, Příhraz, rybníka Žabakoru, skalního masivu Drábských světniček, kráteru Mužský a zříceniny hradu Valečov.

Na trať se vydají jednotlivci, ale i celé rodiny a pracovní kolektivy. Pro přespolní je zajištěno ubytování v kempu Peklo. Ten bude také centrem mimozávodního dění.

Pitný režim v průběhu závodu zajišťuje tradičně Pivovar Klášter. Pro občerstvení nebude chybět ani speciální sekaná z mnichovohradišťského řeznictví Dvořák, napečeny budou i speciální koláče a pečivo z pekařství Řízek z Mělníka.

Závody mládežnických kategorií se uskuteční na vyznačeném okruhu v prostoru cíle.

Do soutěže týmů bude automaticky zařazeno každé družstvo,které má alespoň tři členy jedoucí v libovolné kategorii na trati dlouhé 50 km. Čas každého závodníka na padesátikilometrové trati je měřen elektronicky pomocí čipů.

Start závodu bude hromadný pro všechny kategorie. Závodníci, kteří se umístili v loňském ročníku na 1. – 100 místě , budou mít vyhrazený prostor před startovní čarou. Zájem o start cyklomaratonu Český ráj přesahuje možnosti pořadatele, kterým je agentura Murdych s. r. o bývalého reprezentanta a reprezentačního trenéra Jiřího Murdycha zařadit všechny závodníky. Jejich počet je limitován tisícovkou z důvodů ochrany přírody.

Jako hlavní cena v tradiční bohaté tombole je horské kolo Author Modus v ceně 23 990 Kč. Nově je vypsaná kategorie Z60 (ženy narozené 1957 a starší).