Útočník Matěj Jendrišák ze švédského Linköpingu útočí na obhajobu vítězství v anketě Florbalista sezony a může se stát rekordmanem s čtyřmi triumfy. Naději na obhajobu ocenění má i v ženské kategorii útočnice Anet Jarolímová z Chodova, která je také mezi pěticí nominovaných. Nejlepší florbalisté budou vyhlášeni v pátek od 19:00 na slavnostním večeru v pražském hotelu Clarion.

Spolu s Jendrišákem se o vítězství v anketě ucházejí další bronzoví medailisté z prosincového mistrovství světa v Göteborgu Jiří Curney z Mladé Boleslavi, Jan Natov ze Střešovic a Martin Tokoš ze švédského Dalenu. Patým nominovaným je Martin Richter ze Střešovic.

Jendrišák, který po polovině ankety vedl o 42 bodů před Curneym, jako jediný z nominovaných už byl Florbalistou sezony. Ocenění získal už třikrát, což se vedle něj povedlo jen současnému reprezentačnímu trenérovi Radimu Cepkovi.

Šanci sesadit Jarolímovou z trůnu pro Florbalistku sezony mají Eliška Krupnová z Herbadentu Praha 11 SJM, Denisa Ratajová s Hanou Sládečkovou z Vítkovic a Jana Vojáčková z Chodova. Pro všechny by to bylo premiérové vítězství v anketě. Po první části vedla Vojáčková o pouhých pět bodů před Sládečkovou.

Curney a Richter ještě společně s Martinem Zozulákem z Pardubic se ucházejí i o cenu pro nejužitečnějšího hráče extraligy. Mezi ženami ji získá někdo z trojice Krupnová, Ratajová, Sládečková.

Nejlepším brankářem se může stát už podesáté Tomáš Kafka ze Střešovic, jehož konkurenty v nominaci jsou klubový spoluhráč Michal Rebro a David Rytych z Mladé Boleslavi. O pozici nejlepší brankářky se ucházejí Lenka Kubíčková s Hanou Ranochovou z Vítkovic a Kristýna Provázková z Chodova.

Ocenění pro nejlepšího juniora získá jeden z trojice bronzových medailistů z květnového mistrovství světa v Helsingborgu Marek Beneš ze Střešovic, Patrik Kieler nebo David Šimek z FbŠ Bohemians. Na nejlepší juniorku kandidují Adéla Pantělejevová z Olomouce a sestry Lucie a Tereza Pilíkovy z Herbadentu Praha 11 SJM.

Nejlepším trenérem může být Cepek, který dovedl české florbalisty k bronzu na MS, Jiří Jakoubek z mistrovského Tatranu Střešovice či Jan Zahalka, jenž dovedl Mladou Boleslav ke stříbru v extralize a k triumfu v domácím poháru. Trenérkou sezony se stane Lenka Bartošová z Liberce, Michaela Marešová z mistrovského Chodova nebo Markéta Šteglová ze stříbrného Herbadentu.