Dokonalé načasování konce soutěže měli letos futsalisté v okresní soutěži. Ti stihli letošní ročník dohrát na poslední možnou chvíli o předminulém víkendu.

Tentokrát to bylo drama až do samého konce, vítěz je však stejný jako vloni. Titulem okresního šampiona se i pro tuto sezonu může pyšnit rezerva druholigového Malibu. Ta dokázala v loňském ročníku obdivuhodný kousek, když vyhrála všech patnáct utkání ligového rozpisu. Cesta za obhajobou však nebyla už tak jednoznačná. V šestém kole přišlo zaváhání proti rivalům s Inferna, kteří remízou 7:7 zastavili vítěznou šňůru Růžovek, ty pak o tři kola později po více jak dvou letech poznaly i hořkost porážky, když v klíčovém a pořádně vyhecovaném zápase minimálně divizní úrovně podlehli Cobře 4:5.

Právě Cobra se tak dostala do vedení celé soutěže, kde v její polovině pošilhávaly po titulu ještě celky Mnichova Hradiště a Torpédo Malta Doubrava.

Pohár SF: Hattrick Mladá Boleslav - Borky Kolín
Futsalový pohár stihl odehrát předkolo

Multišmpioni z Mnichova Hradiště ale nezvládli další dvě kola, když postupně remizovali s Nakaši (7:7) a následně i s Black Cocks (3:3). Doubrava následně odpálila své naděje kontumovaným zápasem s Nakaši, když do utkání nasadila hráče s nezaplaceným členským poplatkem na rok 2020.

Vše tak měla ve svých rukách Cobra, která si ale nakonec pro titul dojít nedokázala,. V 15. kole jenom remizovala s FK Mladá Boleslav futsal 1:1, což sice znamenalo bodovou ztrátu, ale stále měla vše ve svých rukách. To za předpokladu, že vyhraje zbylé dva zápasy proti Hradišti a Black Cocks.

Hned ten první ale nezvládla, když v dalším na branky chudém zápase prohrála s Hradišťany 1:2. Karty před posledním kole byly rozdány jasně – pokud rezerva Malibu porazí FK MB, bude slavit obhajobu titulu. A to se také povedlo, když k nakonec pohodlné výhře 10:2 nasměroval Růžovky čtyřmi góly Roman Dvořáček, po gólu přidali Polanka, Matouš, Čermák, Sedláček, Pitloun a na zadní tyči číhající Jakub Kraus. Za hosty ve druhém poločase korigoval dvakrát Sabol.

Cobra pak potvrdila druhé místo bez boje, když Černí Kohouti k zápasu posledního kola nedorazili, a prohráli tak kontumačně 0:5. Třetí místo nakonec uhájilo doubravské Torpédo, které v posledním kole porazilo Bakov 10:3, nepopulární čtvrté místo tentokrát s jednobodovou ztrátou na medaili připadlo domácímu Hradišti.

Vítěz celé soutěže také v patnácti odehraných zápasech vstřelil nejvíce branek – konkrétně pak 158, což je v průměru přes pět gólů na zápas. Přes stovku se dostalo i dalších sedm celků: Torpédo Malta (120), Black Cocks (117), Nakaši (115), Cobra, All Stars (oba 113), Mnichovo Hradiště (105) a Bang (102). Naopak nejvíce branek inkasovali All Stars (175), Hearts Bělá (165) a Bakov (127).

Jednoznačně nejlepší obranu měla Cobra, která v patnácti zápasech inkasovala pouze 36 branek, což je v průměru něco lehce přes dva góly. Druhé v této statistice skončilo Hradiště (60) a vítězná rezerva Malibu (61).

Individuální statistiky ovládl opět doubravský Miroslav Vavřich, který nastřílel nejvíc branek (41) a také zaznamenal nejvíce nahrávek (33). Se 71 body pak logicky vyhrál i kanadské bodování. Druhý v něm skončil Daniel Petrův s All Stars (38+20) a třetí pak Patrik Vegricht z Black Cocks (31+26).

K vidění bylo ve 120 zápasech 22 červených karet, nikdo z hráčů nebyl vyloučen dvakrát. Nejvíc žlutých karet (6) viděl Filip Beran z Joga Mladá Boleslav.