FC Malibu Mladá Boleslav - FK ERA-PACK Chrudim 2:6 (1:2)

„Podíval jsem se doleva, tam nikdo. Podíval jsem se doprava, tam nikdo… No a pak už jsme šli rozehrávat na půlku," přesně tak komentoval boleslavský futsalový útočník Jan Kvapil své první střídání v zápase proti mistrovské Chrudimi. Právě po signálu z rohového kopu poslal nehlídaný Brazilec Alvarito favorita do dvoubrankového vedení na 3:1.

Era-pack nakonec zápas vyhrál 6:2, ale hlavně v prvním poločase drželi domácí s favoritem krok. Alespoň tedy výsledkově. „Chrudim samozřejmě měla více ze hry, spoustu šancí zahodila, ale myslím, že se nemáme za co stydět," hodnotil zápas asistent trenéra domácích Ondřej Pechanec.

„Mladá Boleslav držela krok. My jsme byli víc na balonu a kontrolovali hru, ale byly pasáže, kdy měl soupeř dobré akce. Ve skóre jsme poodskočili až ve druhé půli," chválil Malibu kapitán hostů Lukáš Rešetár.

Zápas začal před napěchovanou sportovní halou, do níž přišlo přes šest stovek diváků šokem pro domácí. Už po dvanácti vteřinách totiž otevřel skóre Max a hledištěm to jenom zašumělo. Domácí debakl se však nekonal. Hosté mačkali růžové rytíře, ti se však bránili na hranici sebeobětování.
Pak přišla sporná situace zápasu. Brazilec Felipe vypálil ze sedmi metrů do břevna a po jeho ráně dopadl míč za brankovou čáru a následně se vrátil do hřiště. Rozhodčí odpískal gól, ale domácí hráči a také publikum se hodně zlobilo. Asistent trenéra Pechanec dokonce tak hlasitě, že musel ze střídačky. Podle dodaného videozáznamu se však o gól skutečně nejednalo.

Domácí to ale nesrazilo a po dvanácti minutách hry vybouchl v hale gejzír radosti – Zdeněk Bělík našel v brankovišti nekrytého Rudolfa Kohnhäusera a kapitán Malibu snížil na 1:2. Za tohoto stavu se šlo také do kabin.

Po přestávce hosté rozbalili svůj um naplno a domácím pomalu začaly docházet síly. „Jsou dobří. Ten člunkový běh na hřišti nám dal trochu zabrat. Ale myslím, že jsme ostudu neudělali. Tenhle tým hrál před deseti lety ještě okresní soutěž a teď jsme tady. Na to, že jdeme za dvě hodiny do práce, to není špatná vizitka a jsme rádi, že jsme to dnes přežili," hodnotil zápas útočník Malibu David Miškovský.

Ten také uzavřel skóre zápasu, když nechal dvacet vteřin před koncem zápasu znovu propuknout v jásot zaplněné hlediště. Za jeho přehození brankáře Olinhy by se nemusel stydět ani nikdo z Brazilců na druhé straně.

V té době už Malibu hrálo bez brankáře v power-play ve snaze o zmírnění skóre a sympaticky ukázalo, že se nebojí nikoho.

Potlesk si tak po konci zápasu vysloužily oba dva týmy. Hosté za předvedenou kvalitu, domácí za nezměrnou bojovnost. A divákům pak zatleskali všichni hráči. „V lize se s takovou kulisou potkáme třeba až ve finále. Občas na poháru je kulisa tak hezká, jako se to povedlo v Mladé Boleslavi. Jsme za to rádi. Dnešní zápas řadím k nejhezčím zápasům v Čechách. Přijde plná hala a fandí pěknému futsalu," uzavírá ohlédnutí za zápasem, po kterém oba týmy diváci vyprovázeli zaslouženým potleskem, chrudimský Lukáš Rešetár.

Španělskému trenérovi hostí Danielovi Ibañesovi se atmosféra na zápase líbila: „Bylo to moc krásné utkání. Jestli jim takto budou chodit diváci i na ligová utkání, tak budou jistě stoupat tabulkou nahoru. Taková velká podpora fanoušků určitě pomůže."

Postup trenér hostí bral, předvedenou hru však ne. „Jsem spokojený, že jsme vyhráli, protože budeme hrát Final four doma, ale musíme se zlepšit," zdůraznil kouč Chrudimi a prozradil, jak těžké bylo hráče na takový zápas motivovat: „Je to velmi těžké, na druhou stranu hráči věděli, že je potřeba vyhrát, abychom si zahráli Final four doma. Každý měl motivaci. Každý hráč je zodpovědný za svůj výkon a měl by předvést to nejlepší tak, aby pomohl mužstvu."

Branky a nahrávky: 12. Kohnhäuser (Bělík), 40. Miškovský – 1. Max (Koudelka), 6. Felipe, 22. Alvarito (Felipe), 30. Max, 37. Felipe, 38. Slováček (Felipe). Rozhodčí: Nagy, Dragoun. ŽK: Maňas – Olinha. Diváci: 613.
Malibu: Tvaroh (21. Malík) – Kohnhäuser, Bělík, Maňas, Polanka, Bernat, Korejza, Karásek, Král, Volf, Boško, Miškovský, Kvapil, Malík.
Chrudim: Olinha – Žďánský, Koudelka, Chmelík, Max, Alvarito, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube