Zimní dorostenecký šampionát v plavání dorostu se uskutečnil v chomutovském bazénu.
Mezi medailisty stanuli na stupních vítězů i plavci Auto Škody Jan Černík a Kristýna Pažoutová, která potvrdila, že je nejlepší dorostenkou boleslavského plaveckého oddílu.

Pro Pažoutovou byl start v dorostenecké kategorii premiérou a přesto v konfrontaci s o rok staršími soupeřkami obstála na výbornou. Vybojovala dvě stříbrné a dvě bronzové medaile, dvakrát skončila těsně čtvrtá.

Na druhém místě dohmátla v osobním rekordu 1:00,60 na kraulové stovce a v závodě na 200 metrů kraul. Bronzy získala na nejkratších sprintech, kraulové padesátce a na 50 metrů motýlek. V kraulové padesátce se očekávalo od Pažoutové zlato, překvapivou vítězkou se však stala Balíková z Plzně. Těsně za medailemi zůstala Pažoutová na znakové stovce a na 100 metrů motýlek.

Další medaili pro Auto Škodu vyplaval Jan Černík. Pro bronz dohmátl na 50 metrů znak. Na dvojnásobné trati doplaval sedmý, mezi nejlepších osm postoupil v závodě na 200 metrů znak. Devátý skončil na trati 50 metrů kraul.

Martině Novákové udělala čáru přes rozpočet chřipková epidemie. V ní se rozplynula vynikající sportovní forma a naděje na obhajobu medailového umístění z loňska.

Přesto zaslouží za odvedené výkony pochvalu. Čtvrtá doplavala na 400 metrů kraul, pátá skončila na 800 metrů kraul, sedmá na 400 metrů kraul a osmá na kraulové stovce.

Debut měl v dorosteneckém šampionátu Patrik Král. Také jemu chřipková epidemie vzala hodně sil. Skončil devátý na 50 metrů znak a dvanáctý na 100 metrů a 200 metrů znak. Jeho umístění však zdaleka nevyjadřovala jeho znakařské schopnosti.

Zimní dorostenecké mistrovství v plavání potvrdilo, že mladoboleslavské plavání má právě v této kategorii o budoucnost postaráno. Družstvo Auto Škody ve složení M. Nováková, Pažoutová, Klára Hojsáková, Král, Tellárová a Suchardová má velký potenciál.