Ml. Boleslav – Chodov 5:6 SN

V boleslavské hale bojovaly týmy z přední části tabulky extraligy florbalu. Nakonec došlo až na nájezdy, oba týmy si odnesly bod. Bonusový druhý bod v penaltové loterii získal hlavně díky skvěle chytajícímu Barákovi tým Chodova.

Běžela sedmá minuta, když se domácí poprvé trefili. Reprezentant a hráč Mladé Boleslavi Štěpán Slaný vystřelil z poloviny hřiště, míček těsně před hotujícím gólmanem poskočil a proklouzl až do branky. Na další branku se čekalo sedm minut. Ve čtrnácté minutě si domácí obrana nepohlídala přihrávku mezi Schwanem a Hayekem a druhý jmenovaný skóroval. Za vyrovnaného stavu se odcházelo i do kabin.

Ve druhé části se nejdříve do vedení dostala Mladá Boleslav. Po chvíli však hosté srovnali a během chvíle byl ve vedení Chodov. Do konce třetiny to však pražskému týmu nevydrželo. Nejdříve Pavel Bouška vyrovnal. Poté přesně se sirénou dostal za Baráková záda míček Petr Novotný a domácí byli opět ve vedení.

Poslední část přinesla opravdu infarktový závěr. Nejdříve byl na dvě minuty za opakované přestupky vyloučen domácí Jan Cvrček. Jeho vyloučení však Chodovu nepřineslo kýžený úspěch a domácí dokonce ještě tři vteřiny před jeho návratem zvýšili svůj náskok na pět – tři. Další domácí vyloučení už však Chodovu prospělo. Za hosty na pět – čtyři snižoval Martin Zozulák.

Během minuty hosté srovnali a zápas začínal necelých pět minut před koncem základní hrací doby téměř znova. Vyrovnání dodalo energii i boleslavským, Barák však byl bezchybný a nedovolil boleslavským z několika téměř stoprocentních šancí skórovat a zápas putoval do prodloužení.
Prodloužení přineslo šance na obou stranách, ovšem gólmani míček za svá záda nepustili, a tak se o vítězi muselo rozhodnout v nájezdech.

Jako první se proti domácímu brankáři rozběhl chodovský střelec vyrovnávací branky Zozulák a trefil se přesně. Protože ho však již nikdo nenapodobil, hosté si ze zápasu v Mladé Boleslavi odvezli dva body, které je přiblížili k vyšším příčkám v extraligové tabulce.

MARTIN ŠNAJDR