Pojďme to vzít pěkně od začátku. Co jste vůbec dělali na hřišti přes zimu?
Pokračovali jsme v duchu redesignu hřiště z minulých sezon. Letos jsme přesázeli asi 250 stromů, které jsme přemístili po hřišti. Některé jsme ubrali z jamek, kde byla vegetace přehuštěná, a naopak jsme se pokusili ztížit jamky jiné.

Zásadní novinkou pro hráče je kompletní předělání devítijamkové akademie.
Naše akademie měla při devíti jamkách par 27 a 660 metrů. Devět jamek zůstane, ale chtěli bychom přidat i čtyřparové jamky a délka by se měla prodloužit na 1450 metrů. Pokud se nám podaří osít hřiště ještě letos, tak si myslím, že bychom ji mohli ještě na konci letošní sezony otevřít. Ale to ještě uvidíme, jak se vše podaří zrealizovat.

Celorepublikově se nárůst členské základny spíše přibrzdil. Jak jste na tom v Michalovicích?
Máme stálou základnu 350 členů. Ale mění se nám jejich skladba. Dříve to byli z padesáti procent roční členové a druhá polovina řádní. Nyní se nám hodně hráčů transformuje z ročních na řádné. Je to známka toho, že hřiště se hráčům líbí a rádi jej hrají. Čemuž prospívá i zvyšování obtížnosti.

Jak jste na tom s dětskou základnou?
Dětský oddíl jsme zakládali před pěti lety, kdy jsem objel všechny školy a školky v Mladé Boleslavi s letáky, omalovánkami a náborovou akcí, což přineslo svůj efekt. Aktuálně jsme na nějakých osmdesáti dětech.

Boleslav je známa jako turnajové hřiště. Takže jaké vrcholy jste připravili pro letošní sezonu?
Jeden z turnajových vrcholů proběhl v tomto týdnu, kdy jsme pořádali první ročník turnaje pro sparťanské legendy napříč sporty.

Prý na turnaj dorazil i ohlas ze Slavie?
Nějaké vši se nám chtěli do turnaje dostat. Na jednom jednání byl přítomen i Vláďa Šmicer a myslím, že mu bylo líto, že není sparťan. Tak do fotbalové sestavy nakonec nasadil alespoň jako hosta Dukláka Láďu Vízka, který na poslední chvíli zastoupil Juldu Bielika.

V posledních dvou letech jste hostili i mistrovství Evropy juniorských týmů. Ty letos také dorazí?
Šlo o týmy do osmnácti let, což je velká akce evropského formátu. Tím, že jsme ji pořádali dva roky po sobě a jde o pořadatelsky velmi náročný podnik, bychom si teď rádi třeba tři sezony od takové akce odpočinuli. Neříkám, že bychom o ní nestáli, ale ono není ani jednoduché, získat její pořadatelství.

Jaké další turnaje se tedy chystají?
Rozhodně ale letos nejsme ochuzeni o špičkové podniky českého golfu. Máme tu dva elitní turnaje midů, což jsou hráči středního věku. Letos hostíme jejich české mistrovství jednotlivců a dvojic.

Počítám, že chybět nebudou ani otevřené klubové turnaje.
Osmým rokem jede naše túra Joy Golf and Festina tour. Tam se vytvořila skvělá parta hráčů, kteří se těší na každý turnaj a už se navzájem znají. K tomu nám přibývají další noví hráči. Navíc se hraje o velmi pěkné ceny jak v každém turnaji, tak v konečném hodnocení tour. Nechybí ani oblíbené hendikepy, kdy se hraje celý den a hráči si mohou startovat podle potřeby. Blíží se nám další ročník Rekord Cupu, který hrajeme při nejdelším dni v roce. Při něm nabízíme rekordně nízké hrací fee a vždy přiláká rekordní počet hráčů. Před dvěma lety jsme měli přes 140 hráčů. Letos budeme hrát v sobotu 17. června.