Co dělají v létě basketbalistky, když zrovna není sezona? Nejen o tom, ale o všem okolo týmu nejvyšší české basketbalové ligy Slovanka Mladá Boleslav jsme si povídali s jejím manažerem Františkem Chmelou.

Co tedy dělají basketbalistky Slovanky v době mezi dvěma sezonami?
Po skončení soutěže bylo na programu dvoutýdenní volno. Poté se sešly a do konce června trénovaly už pod novým trenérem Tomášem Veselým. V červenci je na programu dovolená a tým se sejde znovu začátkem srpna, kdy bude v Praze nabírat kondici. Druhý srpnový týden bude tým na soustředění tady v Mladé Boleslavi. Následuje týden v Praze, to už bude tým v hale a další týdenní soustředění v Boleslavi, také už herní.

Co nějaké turnaje či zápasy?
Dva dny v srpnu by tu měl s námi strávit americký univerzitní celek, takže s nimi jsou v plánu dva zápasy. Čeká nás také turnaj v Kralupech a 26. záři začínáme zostra zápasem v Trutnově.

V boleslavské hale byl problém s udělením licence pro ŽBL…
Loni nám vypršela výjimka na desky, na nichž jsou uchyceny koše. My nyní máme desky plastové, ale pro nejvyšší soutěže jsou potřeba skleněné. Máme příslib od primátora Nwelatiho, že do začátku sezony budou v hale desky skleněné. Od toho se také odvíjelo, že jsme v Boleslavi nemohli pořádat žádné akce například reprezentace a podobně.

Jaké jsou změny v kádru?
Po sezoně odešly Kotlanová s Novotnou. A také vypršela smlouva kouči Štěpánkovi. Jsme rádi, že se nám kádr nerozložil, protože obrovský zájem byl o Lenku Šípovou, hlavně ze slovenských euroligových týmů. O kapitánce Nezdařilové ani nemluvím, protože o ni je zájem každý rok. Ale pro ni je Slovanka jako pro odchovankyni prostě srdeční záležitostí. Velký zájem byl také o naše mladé hráčky Opočenskou a Satoranskou, ale obě se nám podařilo udržet.

Co angažmá některé z Američanek?
Mellisa D´Amico, která u nás byla loni, by u nás ráda hrála. Teď hraje letní ligu v Brazílii. Pokud by u nás měla hrát, tak bychom ji rádi měli v Čechách od začátku přípravy. Také nám přišla nabídka na jednu srbskou hráčku. Ale je to také otázka financí.

Jak to vypadá s účastí ve středoevropském poháru CEWL?
Zatím se nad ní rozmýšlíme, ale spíše to vypadá, že se letos nepřihlásíme. Spíše bychom chtěli pořádat finále českého poháru. Letos už to nebude Final four, ale náročnější Final six.