Šestnáctiletý Jaroslav Koflák bydlí s rodiči v Lysé nad Labem. Je odkázaný na jejich pomoc. Po úrazu zůstal na lůžku. Nemůže hýbat končetinami. Na páteční florbalový turnaj do Benátek ale dorazí. Nenechá si ho ujít. Těší se, že pozná nové kamarády a přátelé.

Osudným Jardovi stal skok do vody. S kamarády vyrazil do pískovny ve Staré Lysé. Už byli kluci na odchodu. Jarda si chtěl ještě jednou skočit…

„Rozběhl jsem se, uklouzlo mi to a po hlavě jsem skočil na kraj pískovny. Nemohl jsem hýbat končetinami. Bez cizí pomoci nebylo možné se dostat z vody. Byl jsem hlavou dole. Snažil jsem se zadržet dech, abych se nenalokal vody. Abych se neutopil. Jen jsem mohl mrskat hlavou, abych na sebe upozornil. Připlavali ke mně kamarádi, čtyři, co tam se mnou byli. Otočili mě, dotáhli na břeh," líčí celou situaci Jarda Koflák.

Kamarádi přivolali záchranku, přiletěl i vrtulník. Jarda skončil v nemocnici. Necítil ruce, nohy, nemohl s nimi hýbat. Procitnutí na nemocničním lůžku nebylo příjemné. „No měl jsem v krku tracheostomii. Prostě otvor a v něm trubičku. Taky ventilátor, abych mohl dýchat. Samotnému mi to prostě nešlo. Na ventilátoru jsem musel být asi dva měsíce. Pak jsem přešel na kyslík. Říkali, že i doma budu mít ventilátor, odsávačku hlenů. A že prý sám dýchat nebudu. Ale zvládl jsem to tak nějak bez kyslíku. Dýchám normálně."

Doma je odkázán na pomoc rodičů. Dělá ale pokroky. Jeho kamarádem se stal ústy ovládaný počítač. Potěší ho návštěva kamarádů, kteří ho občas mohou vytáhnout ven po Lysé. Třeba i do hospůdky s bezbariérovým přístupem. Na kolu a něco dobrého k jídlu. „To jsou právě ty okamžiky, které mi udělají radost. Jezdí za mnou i kamarádka z Milovic. Každá taková návštěva potěší."

V pátek se Jardu budou snažit potěšit zajímavé osobnosti při florbalovém turnaji. Minimálně dvacet tisíc by mu exhibice měla přinést.
Přijďte se do benátecké sportovní haly pobavit od 17 hodin také a třeba přispět na dobrou věc.