Rychlobruslař na krátké dráze Vojtěch Loudín se sice na olympijských hrách v Soči aktivně představil jen v necelých 135 sekundách, domů však odjede spokojený. V závodě na 1500 metrů obsadil ve své rozjížďce nepostupové páté místo, ale časem 2:14,906 vytvořil nový český rekord.

Ze hry o postup do dalších bojů jej připravil souboj s Denisem Nikišou z Kazachstánu. „Dlouho jsme spolu bojovali a nemohl jsem ho předjet. Když se mi to podařilo, tak jsme měli lehčí kontakt, který mě zpomalil. A mezitím mi skupina odjela. Kdybych se jí udržel, mohlo to být jiné. To je ale jen kdyby," řekl Loudín ČTK.

Třiadvacetiletý rychlobruslař plánoval, že se zkusí v průběhu jízdy zapojit do bojů o postup, s ohledem na vysoké tempo se k tomu ale vůbec nedostal. „Měl jsem hodně sil a chtěl jsem něco zkusit, předvést nějaký manévr, ale v takové rychlosti je to těžké. Vlastně jsem jen čekal, co se stane," přiznal Loudín, který dnes zajel desátý čas absolutně.

Závodník z Benátek nad Jizerou navíc startoval z nevýhodné pozice u mantinelu. „I to byla škoda. Kdybych měl lepší pozici, držel bych se zuby nehty. Měli by to se mnou těžké, v té rychlosti je složité předjíždět pro každého," podotkl po nejrychlejší jízdě kariéry. „Ale jsem spokojený, zajel jsem rekord a předvedl, co jsem mohl. S ohledem na podmínky u nás," řekl Loudín.

Svěřenec trenéra Jindřicha Paříka si na olympiádě vyjel start jen na jedné trati, v Soči ale po svém závodu zůstane. V tréninku bude v dalších dnech pomáhat české jedničce Kateřině Novotné. „Proto tady zůstávám. Trénovat budu dále, v polovině března nás čeká mistrovství světa, tak musím být připravený," řekl Loudín.

Zároveň ale věří, že se podívá i na další sporty. Už ve středu by chtěl sledovat první zápas českých hokejistů proti Švédsku. „A chtěl bych se taky podívat na nějaké sporty do hor," dodal.