O očekávaném půlmaratonu jsme se bavili se Zuzanou Wernerovou z organizačního týmu.

Jaká je kapacita tratě a kolik běžců je přihlášeno?

Kapacita je 600 běžců na půlmaraton a 160 běžců na 11 kilometrů. V současnosti (úterý odpoledne – pozn. autora) je přihlášeno na půlmaraton 520 a na 11 kilometrů 130 závodníků.

Provedli jste od loňska nějaké změny?

Trasa zůstává stejná jako v předešlém roce, pouze se mění systém registrace na místě, kdy se závodníci budou registrovat podle abecedního seznamu.

Kolik lidí se podílí na organizaci a kolik jich v den závodu bude v akci?

Na organizaci se během celého roku podílí dvě až tři osoby, v den závodu pomáhá zhruba padesátka organizátorů a dobrovolníků.

Trasa závodu je stejná jako vloni?

Ano, pro velký úspěch zůstává stejná. Trať není certifikovaná a nemá celých 21,097 kilometru, jde především o trailový běh. Oba dva vytrvalecké závody startují v pravé poledne, vyhlášení výsledků plánujeme na 15. hodinu.

Jaký je harmonogram závodů?

Registrace začne v 8 hodin. U dětských závodů skončí v 9.45 hodin, u desítky a půlmaratonu v 11.30 hodin. Start dětských závodů je naplánován na 10. hodinu, vyhlášení výsledků bude v 11 hodin

Objevily se nějaké problémy při přípravě závodu?

Všechno zatím probíhá hladce, tak doufáme, že to tak půjde dál.

Jak je zajištěno parkování?

Parkování je zajištěno v centru závodu, přímo v kempu Peklo. Důležité je však nepřijíždět na poslední chvíli a dbát pokynů organizátorů, aby vše proběhlo bez problémů.

Je možné se přihlásit i v den startu?

Pokud nebude vyprodána kapacita, tak možnost přihlásit se na místě bude. Registrace bude od 8 do 11 hodin přímo v centru děním, tedy u Komárovského rybníku.

Běží se za plného silničního provozu, ale na vlastní nebezpečí. Trať ne bude zcela uzavřena, jen bude regulována, že?

Ano přesně tak, na všech krizových místech budou zkušení organizátoři. Přesto je dobré se při přebězích silnic rozhlédnout a ujistit se, že nehrozí žádné nebezpečí.

Nicméně předpokládám, že v inkriminovaný čas průběhu po křižovatkách a silnicích bude část tratě na kratší dobu bude uzavřena?

Ano. Po dobu přeběhu běžců bude provoz na silnici dočasně pozastaven.

Na co vy se osobně nejvíce těšíte.

Na úsměvy a šťastné tváře závodníků v cíli.

Čtěte také: Můj milý dení(č)ku aneb další díl přemítání o běhání