Český beachvolejbalový tým senzačně vyhrál svou skupinu třetího kola Continental Cupu, který je obdobou tenisové Davis Cupu. Českou republiku reprezentovaly dva nejlepší páry současnosti – Přemysl Kubala s Janem Hadravou a Robert Kufa s Janem Dumkem, který žije v Hoškovicích u Mnichova Hradiště.

Český celek dokázal v rakouském Badenu opanovat svou skupinu A, kde kromě něj a favorizovaných domácích hrály ještě celky Portugalska a Ázerbájdžánu. Výhrou ve skupině se Češi přímo kvalifikovali do finále soutěže, které se bude hrát v roce 2016, druhý a třetí tým tabulky musí o finále bojovat ve čtvrtém kole.

„Víkendové vystoupení v Rakousku se nám velmi povedlo a jsem za to hrozně šťastný. Naším primárním cílem bylo postoupit do dalšího kola, celkovým vítězstvím jsme však získali přímý postup do závěrečné fáze, což je možná trošku nečekaný, ale o to větší úspěch," komentoval postup nejzkušenější z českých hráčů Přemysl Kubala.

Ve stejném duchu mluvil i hoškovický Jan Dumek: „Pocity jsou to naprosto skvělé, přivezli jsme domů celkové vítězství a zvláště finálový zápas jsme si pořádně užili!"

Dumek tak mluvil i přesto, že v Rakousku nepanovaly zrovna příznivé podmínky pro plážový volejbal. „Počasí ideální nebylo, teploměr ukazoval nějakých 12 – 13 stupňů, ale já myslím, že jsme se s tím popasovali celkem dobře. Když je navíc výborná divácká kulisa a mančaftu se daří, tak člověk ani špatné počasí nějak extra nevnímá," popisoval Dumek.

Ten v letošní sezoně pokračuje s Robertem Kufou, s nímž na sebe v loňské sezoně tak trochu zbyli, poté co s Dumkem nečekaně ukončil spolupráci Přemysl Kubala. „Spolupráce s Bobem je myslím více než dobrá. Padli jsme si do oka herně i lidsky. Už se opět těším, až se spolu sejdeme na kurtu," popisuje jak udělat z nouze ctnost Jan Dumek.

Ten odkryl i další plány českého páru pro letošní sezonu: „Jedním z vrcholů nadcházející sezony jsou Evropské hry v ázerbajdžánském Baku, kde bychom chtěli určitě uspět. Dalším z našich cílů je vrcholové mistrovství Evropy a doufám, že i častější účast na turnajích Světové série."