Zatímco sobotní část jednoho z nejprestižnějších turnajů v karate u nás mezinárodní Grand Prix Hradce Králové museli dorostenci a junioři z Auto Škody vynechat, protože Filip Vít v podvečer usiloval o vítězství v talentové soutěži, na nedělní žákovskou část se už trojice boleslavských reprezentantů vydala.

Boleslavské karate opět zanechalo na východě Čech silnou stopu. Jednoznačně nejúspěšnějším závodníkem se stal ještě ne desetiletý Tomáš Červinka. Úřadující republikový šampión nejprve jasně ovládl svou kategorii v kata žáků do devíti let, aby si o pár minut později vyzkoušel i kategorii, do které od léta oficiálně přestoupí, kata žáků 10-11 let. V této nejpočetněji obsazené kategorii s přehledem ve všech svých duelech vítězil a probil se až do finále.

Tam si poprvé vyzkoušel další ze sestav, kterou si teprve pro letošní sezónu připravuje. Zacvičil výborně a jasně v poměru 4:1 porazil Ukrajince, který předtím zcela ovládl svou polovinu soutěžního pavouka a prakticky všechny duely vyhrál 5:0.

Úspěch a opakované starty v soutěži jednotlivců nepatrně narušily přípravu týmu žáků, který tak neobhájil prvenství z loňska, ale musel se spokojit s bronzem. Trojice Červinka, Pech a Pečenka se musela tentokrát sklonit před výkonem kvalitního týmu z Ukrajiny a následně v boji o bronz těžce bojovat s dalším týmem z východu Evropy.

V kata jednotlivců si výborně vedli i další dva boleslavští karatisté. Jakub Pečenka dokázal v jednom z eliminačních kol porazit úřadujícího vicemistra republiky Brejchu z Neratovic a pak svedl velmi vyrovnaný duel s mistrem ČR Beránkem ze Sport Relaxu, který prohrál nejtěsnějším poměrem 2:3. Jeho oddílový kolega Martin Pech v kata starších žáků po prohře v eliminaci prošel do opravných bojů a nakonec mezi pětadvacítkou soupeřů obsadil sedmé místo.

V kumite tentokrát boleslavští karatisté na medaile nedosáhli. Nejblíže k ní měl opět Tomáš Červinka. Ten se probojoval až do semifinále, v němž nestačil na výrazně zkušenějšího a o hlavu většího soupeře z Ukrajiny. V duelu o bronz pak těsně prohrál s výborným závodníkem ze Slovenska, když v tomto utkání už byla patrná únava z turnaje a také zřejmá výraznější zkušenost slovenského závodníka. Tomáš startoval v kumite prakticky na svém pátém turnaji, což skutečně není mnoho.