Oblíbený závod žactva v plavání byl tentokrát z jarního termínu přesunut na počátek podzimu. Svoji  formu po letních prázdninách si přijeli ověřit závodníci devíti oddílů.

Spolu s domácí početnou skupinou Auto Škody soutěžili o stupně vítězů ve 34 disciplínách rozdělených do 3 věkových kategorií.
Cenu města v hlavním závodě na 200 PZ si odvezl plavec Bohemians Praha Tomáš Kozubek za čas 2:39,5. Druhé místo vyplaval o rok mladší Petr Heřman z SPK Liberec, barvy domácích hájil 3. místem  Dominik Šittler. V dívkách se dařilo domácím – zvítězila Valerie Stránská časem 2:45,6 před oddílovou kolegyní Annou Kozmérovou. Třetí doplavala  Eliška Kořínková ze  Slávie Liberec.

Memoriál Miroslava Tottera v kategorii „B" (11 – 12 let) na 100 Z ovládli plavci pardubického SCPAP. V žácích zvítězil Lukáš Balcar (SCPAP) za 1:14,4, pro druhé místo si doplaval  David Antoš (PK Chrudim), Vojtěch Hájek z PK Hradec Králové byl třetí.
Závodnice si rozdělily stupně vítězů v pořadí: 1. Adéla Vavřinová  (SCPAP) v čase 1:19,0 před oddílovou kolegyní Hanou Fouskovou, třetí místo získala Pavlína Pokorná (NEPK) .

V konkurenci 9 oddílů získali domácí 13 vítězství, druhý SCPAP Pardubice devět. Z domácích v jednotlivých kategoriích na sebe upozornili Liška, Švásta, Tondrová, Pužmanová, M. Tužilová, Görögová, Kovařík, Tikovský, Kacejová, Tancmanová, N. Stránská, V. Výmolová, Velemanová, Pešková…

Radost si nadělili i další s řadou zlepšených osobních výkonů. To je před krajskými kvalifikacemi dobrou motivací pro plavce i jejich trenéry.

Kvalita některých výkonů dává závodníkům naději na postup i dobrá umístění prosincového vyvrcholení druhé poloviny závodní sezóny v Pohárech ČR a Mistrovství ČR jednotlivých ročníků.
Nově kvalifikovaný tým sboru rozhodčích zvládl svou úlohu na výbornou.