„Dnes jsme hráli suprově, mimo jednoho setu, ale s takto silným soupeřem se to může stát. Je to potom o jedné až dvou chybách, které stojí set. Ale myslím si, že i mimo toho jednoho setu jsme měli zápas relativně pod kontrolou," zářil po utkání kapitán Benátek Filip Křesťan.

Volejbalisté Kladna to v novém roce na celky z chvostu tabulky neumí. Z palubovky poslední Ostravy přivezli alespoň dva body, zatímco z haly předposledních Benátek nad Jizerou ani jeden. Ve středočeském derby podlehli 1:3, přičemž třikrát neuhráli ani dvacet bodů. Orli v tabulce klesli na šesté místo.    

Kouč poražených Milan Fortuník uznal, že víc nažhavený soupeř byl lepší. "Trápili jsme se ve všech činnostech," řekl s tím, že vzhledem k zranění nahrávače van Solkemy dostal příležitost rovněž zdravotně indisponovaný Fortuník junior.

David Šafránek je jedním z hlavních tahounů druholigových Benátek nad Jizerou.
Předkolo je náš aktuální cíl, hlásí Šafránek. Proč odmítl nabídku z Chance ligy?

"Ještě jsme se snažili se sestavou točit, ale stačilo to pouze na zisk jednoho setu," posteskl si hlavní kouč Kladna a poděkoval fanouškům, kteří vážili cestu na zápas. "Bohužel náš výkon je vůbec nepotěšil. Byl trapný," konstatoval kormidelník Orlů.    

Kladno rychle prohrávalo 0:2 a potom, co se mu podařilo snížit, oživilo šanci na bodový zisk. Hned začátek čtvrtého setu však poslal hosty opět do kolen. Domácí i díky sérii tří es v podání slovenského smečaře Pokopce odskočili na osm bodů a celkovou výhru už si nenechali vzít. Přímým bodem při prvním mečbolu ji pojistil Matras.

„Dnes nám suprově vycházel servis, dařily se nám bodové série. Tři získané body s takto silným družstvem jsou pro nás v této chvíli velmi důležité a je to i takový vzkaz družstvům nahoru, že si musí na nás v Benátkách dávat pozor, aby si udržela předkolo play off. Dnes jsem velmi pyšný na kluky, že předvedli tak kvalitní hru,“ dodal Filip Křesťan. Ten zaznamenal nejvíce bodů v utkání (20), na hostující straně byl nejpilnější rovněž univerzál Platačs (19).

Benátky n. J. - Kladno 3:1.

Sety: 19, 18, -22, 12. Esa: 9:5. Bloky: 8:10. Čas: 97 minut.

Benátky: Hudák (6), Durski (6), Pokopec (14), Švandrlík (7), Křesťan (20), Koranda (9), libera Kotek, Fikar. Střídal: Matras

Kladno: Špulák (6), Kyjanica (2), Seppänen (10), Kraffer (4), Platačs (19), Fortuník, libero Kunc. Střídali: Hýský (2), van Solkema (1), Grozer (8).