V neděli proběhlo v mladoboleslavské sokolovně velké finále již pátého dětského Mistrovství České republiky v Capoeiře.

Poměřit si své síly s mladoboleslavskými borci přijely děti z Hranic, Olomouce, Hradce Králové, Jablonce nad Nisou a Liberce. V soutěži startovaly děti od 6 do 14 let, rozdělené do tří věkových kategorií A, B a C.

Hosty soutěže byli Contra Mestre Paçoca a Professor Batata. Dětská mistrovství jsou obvykle divácky atraktivní podívanou a ani letos tomu nebylo jinak.

Podle slov patrona soutěže Contra Mestre Paçocy, patří české děti mezi světovou špičku. Díky vedení profesionálních trenérů z České asociace Capoeiry se každý rok posouvá úroveň mistroství o velký kus dál.

Porota to tentokrát neměla vůbec jednoduché, protože letošní ročník byl výkonově zatím asi nejvyrovnanější. Cenu absolutního vítěze získal vítěz kategorie B, Jan Žák (Liberec), kterému se poprvé v historii této soutěže, podařilo bodově překonat kategorii A.

Nejvíce finálových příček obsadil Liberec. Závodníkům z Mladé Boleslavi se letos poprvé nepodařilo obsadit žádné vítězné pozice. Největší úspěch zaznamenala sedmiletá Petra Kuncová, která obsadila nádhernou čtvrtou pozici v kategorii C.

Další pořadí boleslavských svěřenců:
Natálie Hušková – 12. místo, Vojta Zajíček – 24. místo. V kategorii B o kousek uteklo semifinálové kolo Vladyslavovi Horulkovi, který se umístil na 9. místě. Další pořadí v kategorii B: Jan Tichánek – 11. místo, Kristýna Bydžovská – 15. místo, Daniel Pech – 16. místo, Markéta Brzobohatá – 19. místo, Martin Žáček – 20. místo, Matěj Bejdák – 22. místo a Kamila Brzobohatá 35. místo.

V kategorii A si moc dobře vedl Jiří Fadrhonc, který ve velmi silné konkurenci skončil a krásném 9. místě. Další pořadí: Adam Pospíšil – 11 místo, Patrik Fardhonc, Jakub Fiala, Jakub Sieber a David Husák se stejným počtem bodů podělili o 16. – 20 místo.

Karel Popovič, mladoboleslavský trenér, řekl: „Že se nám nepodařilo vybojovat žádnou medaili, nevidím vůbec jako prohru. Soutěž byla tolik vyrovnaná, že se žádný závodník určitě nemá za co stydět. Když jsem pozoroval emoce svých svěřenců, tak si myslím, že letošní výsledek bude pro ně velkou motivací a výzvou do budoucna.“