Po nedávném Mistrovství České republiky slaví mladoboleslavský oddíl capoeiry další úspěchy tentokrát na mezinárodní úrovni. Na Mistrovství Evropy, které se konalo v Liberci, se všichni mladoboleslavští reprezentanti probojovali přes eliminaci až do semifinálových a finálových kol, což se při počtu účastníků soutěže dá pokládat stejně tak za nemalý úspěch.

Mimo závodníky z ČR se o tituly mistrů Evropy ucházeli zástupci ze Slovenska, Maďarska, Rakouska, Německa, Řecka, Ruska, Belgie a Nizozemí.

Mezinárodní atmosféra celého prodlouženého víkendu byla ještě více umocněna díky brazilským hostům, kteří neváhali absolvovat dlouhou cestu, nejen kvůli tomu, aby zasedli v porotě, ale také aby mohli předat zkušenosti ze své rodné země (odkud tento druh sportu pochází) všem účastníkům závodu.

Toto zdokonalování capoeristů bylo umožněno díky semináři, tedy několika intenzivním tréninkům, které jsou tradiční součástí celé soutěže.

DEN PRVNÍ

Jelikož je samotný závod, především kvůli dosažení co největší objektivity, velmi náročný na čas, byl celý program rozdělen do dvou dnů. V sobotu se konala eliminační kola všech kategorií a rozhodovalo se o postup do semifinálových a finálových kol.

FINÁLE

V neděli pak následoval hlavní program, který se odehrával v novém Kulturním domě ve Zbraslavicích, který byl do posledního místa zaplněn příznivci tohoto sportu

V průběhu celého závodu bylo možné zhlédnout kromě samotných her soutěžících i několik dětských vystoupení dokládající stále větší zájem dětí o capoeiru v České Republice.

Avšak mezi největší atraktivity patřila bezesporu soutěž nejvyšší kategorie A. Ze zástupců Mladé Boleslavi se mezi nejlepší čtveřici capoeristů probojoval místní trenér Karel Popovič, který se umístil na 4. místě a na 8. místě skončil Jan Hovorka. V dílčí akrobatické hře s názvem Iuna pak získal Karel Popovič dokonce ocenění za nejlepší hru soutěže.

Další naděje Mladé Boleslavi František Folprecht, vítěz Mistrovství ČR v kategorii C, obsadil krásné 2. místo za reprezentantkou ze Slovenské republiky Veronikou Mechurovou.

Ve stejné kategorii jako František Folprecht se dále díky vynikajícímu výkonu umístil na 5. místě Filip Lankaš a stejné místo obsadil také Jakub Sieber v začátečnické kategorii D, Barbora Jonášová skončila na 10 místě v kategorii D, David Velát obsadil 11. v kategorii B.

BARBORA JONÁŠOVÁ