Žačky a juniorky oddílu krasobruslení TJ Auto Škoda Mladá Boleslav se zúčastnily Velké ceny města Českých Budějovic. Skvělého výsledku dosáhla Karolína Líhařová, která v silné konkurenci závodnic z celé ČR zajela výborně krátký program i volnou jízdu a obsadila v kategorii mladších žaček třetí místo.

Vytvořila si tak dobré předpoklady pro nominaci na mistrovství republiky v krasobruslení žaček a juniorek, jež se bude konat v březnu 2009 v Brně.

V kategorii mladších žaček závodily ještě Nikola Plíšková, která obsadila 20. místo, a Pavla Karešová, jež skončila na 29. místě.

Velmi pěkného umístění dosáhly také Dorota Horáčková v nejmladších žačkách a Monika Zörklerová v žačkách, když obě obsadily ve svých kategoriích desáté místo. Monika Zörklerová má po posledních výsledcích také velmi dobře nakročeno k nominaci na mistrovství republiky.

Šanci zúčastnit se MR v téže kategorii si posílila pěkným desátým místem na Velké ceně Brna o minulém víkendu i Veronika Křečková. Závodů v Českých Budějovicích se pro zranění nemohla zúčastnit.

O nominaci na MR ČR v krasobruslení bojují také boleslavské juniorky. Ve Velké ceně Českých Budějovic skončila Michala Kulichová na 11. místě a Magdalena Kolářová po zdařilé volné jízdě na 12. místě.

VERONIKA SKALICKÁ