„Závody jsou určené úplně všem, dětem i dospělým, začátečníkům i zkušeným bruslařům – hlavní je chuť se zapojit a pobavit se. Na začátku absolvujeme bruslařský trénink, kde se méně zkušené děti sklouznou s oporou třeba v podobě kostek, které před sebou tlačí, aby si zvykly na pohyb na ledě. Ty nejmenší poté s oporou i závodí a kategorie máme celkově odstupňované tak, aby je zvládli všichni. Pokud by se snad našel někdo, kdo brusle nemá, zajistíme mu vybavení,“ uvedl Michal Holánek z pořádajícího sdružení MSPORTS.

Děti a dospělí se budou na Zimním stadionu Na Lukách ve Vlašimi scházet od nedělního rána, na 9. hodinu už je naplánovaný trénink. Mimo bruslí jsou povinné také rukavice a helma, u starších je doporučená s mřížkou. V 10 hodin začnou samotné závody, při nichž bude kromě rychlosti hodně záležet na obratnosti.

Z hokejového charitativního utkání v Čáslavi Šmicer team - trenéři FK Čáslav (7:2)
Hvězdný Šmicer team bavil diváky v Čáslavi při charitativním hokejovém mači

Děti a posléze dospělé čekají paralelní dráhy se zatáčkami, podjížděním i přeskoky uzpůsobené samozřejmě tak, aby si s nimi jednotlivé kategorie dokázaly poradit. Proti sobě pojede vždy dvojice závodníků, každý přitom bude mít šanci absolvovat trať vícekrát, proto bude program atraktivní i divácky.

„Máme potvrzeno, že dorazí i někteří dospělí hokejisté z Benešova a Vlašimi. Aby nedošlo k situaci, že by proti sobě závodili třeba hokejista a některá z maminek, tak budou dospělí soutěžit v rámci štafet, které nalosujeme tak, aby to bylo spravedlivé. Pro nejlepší máme kromě diplomů a medailí připravenu speciální cenu v podobě našeho maskota Šampiona – je to plyšák, něco mezi mořským koníkem a dráčkem – nikde jinde takovou trofej nedostanou,“ prozradil Michal Holánek.

Autor: Michaela Kratochvílová