Do Mladé Boleslavi ve svátečním odpoledni přijel lídr florbalové Superligy z Brna. Na Moravu se vracel jako třetí tým tabulky a s devítigólovým přídělem na kontě. Boleslav je po jednoznačné výhře 9:4 druhá o bod za Chodovem.

„Potřebovali jsme se chytit po horších výkonech z poslední doby a navázat na výhru z Vítkovic. Proto je pro nás výhra důležitá," komentoval úterní skalp prvního týmu tabulky útočník Boleslavi Jan Natov, který k výhře nad Brnem přispěl jedním gólem a dvěma asistencemi.
Proti buldočí osobce Boleslav nastoupila nebojácně, snažila se hrát rychlý florbal v tempu a po jedné takové akci v šesté minutě šla do vedení. Bouška křižně nahrál volnému Natovovi, který propálil Kejíka a odstartoval úspěšné odpoledne.

Za necelou minutu sice vyrovnal Jalový, ale to bylo od Brna na dlouho dobu vše. Pak hosté totiž v 16. minutě neproměnili přesilovku a následně – při trestu Ondráčka – sami pykali. Curney si trpělivě počkal na střeleckou pozici a vrátil vedení na boleslavskou stranu. Náskok 2:1 domácí ve druhé třetině výrazně vylepšili. Nejdřív se ve 23. minutě Pluhař protáhl mezi dvěma protihráči a ranou do protipohybu překonal brněnského brankáře.

Pak Boleslav podruhé obětavě zvládla oslabení a těsně po návratu Křenka si vybojovala dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Tu ještě neproměnila. „Tu dvojnásobnou přesilovku jsme nezahráli dobře. Rozestavěli jsme se jinak než jsme měli. V tu chvíli to samozřejmě mrzelo, ale věděli jsme že vedeme a že musíme hrát dál," řekl Natov.

Krátce poté v 34. minutě brněnský Bauer mířil na trestnou lavici znovu – a tentokrát dokonce na pět minut. Dlouhou početní výhodu Boleslav využila hned třikrát, náskok 6:1 postupně vybudovali Jelínek, Curney a Tadeáš Chroust.

Brno razantně reagovalo a od třetí třetiny se pustilo do hry bez brankáře. Ve 46. minutě navíc znásobilo svou výhodu díky boleslavskému trestu za špatné střídání a v přesilovce snížil Krajcigr.

Snaha se sice cení, ale v případě Brna k bodům nevedla. Na začátku 52. minuty Pluhař utekl a z úhlu trefou do prázdné brány zvýšil na 7:2.

Domácím se na chvíli přitížilo při souběžných trestech Kadlece a Boušky za sekání, ale dvě minuty v šesti proti třem a čtyřem proměnilo Brno v jediný gól Jakůbka a navíc s návratem Boušky z trestné lavice Tomáš Chroust přes celé hřiště trefil prázdnou bránu – 8:3.

Hosté se dál nevzdávali, tři a půl minuty před koncem na 4:8 snížil nejlepší brněnský střelec Krajcigr, ale závěr si domácí pohlídali a Tomáš Chroust po krásné souhře do prázdné brány uzavřel na 9:4.

Technology MB – Brno 9:3

Branky a nahrávky: 6. Natov (Bouška), 19. Curney (Jelínek), 23. Pluhař (Křenek), 34. Jelínek (Curney), 35. Curney (Natov), 37. Tad. Chroust (Natov), 51. Pluhař (Salát), 56. Tom. Chroust, 60. Tom. Chroust (Curney) – 7. Jalový (Jeski), 47. Krajcigr (Coufal), 55. Jakůbek (Juhaňák), 57. Krajcigr (Jakůbek). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 5:3, navíc Bauer (Brno) 5 minut. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 404.
Technology: Rytych – Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Kadlec, Křenek, Novák – Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust – Bouška, Novotný, Natov – Salát, Pluhař, Gwuźdź.