Ml. Boleslav – Znojmo 7:4

V prvním domácím extraligovém florbalovém utkání v nové sezoně boleslavští sokolové nezaváhali a porazili sebevědomého nováčka soutěže ze Znojma.

Dvěma brankami se blýskl domácí kapitán Motejzík, své bravurní útočné dovednosti opět ukázal také dvoubrankový Ondřej Fojta. Znojmo se představilo sympatickým výkonem, na zkušenějšího a kvalitnějšího soupeře to ovšem bodově nestačilo.

V první třetině šla Boleslav již do tříbrankového vedení – skórovali Motejzík svou typickou přesnou a tvrdou střelou tahem zdálky, Fojta suverénně nekompromisním způsobem ze samostatného nájezdu po předchozím faulu na něj a Volf bekhendem z bezprostřední blízkosti znojemské branky.
Hostující Martínek snižoval v 17. minutě na 3:1, ačkoliv mělo překvapivě agilní Znojmo daleko více předchozích možností ke vstřelení branky.

Druhá třetina byla hrána pod jasnou taktovkou domácích sokolů, ve skóre se to ovšem neprojevilo. Po mnoha útočných a po gólu volajících manévrech před brankou Znojma se zrodil ojedinělý protiútok hostí, který proměnil kapitán Mahr.

Dvoubrankové vedení vrátil na stranu Boleslavi Fojta, který si vyžádal dlouhý balón vzduchem za obranu Znojma, pohrál si s brankářem Sukačem, a ač v pádu, přesně umístil míček za brankovou čáru k úžasu všech přihlížejících.

Pohledný a útočný zápas vygradoval do lehké zápletky ve třetí třetině. V úvodních deseti minutách mohly padat branky na obou stranách, projevila se větší brankářšká kvalita na té domácí.

Na konci 56. minuty zvyšoval Pavel Bouška už na 6:2 a vše směřovalo k poklidnému závěru utkání. Domácí nasadili do hry hráče z lavičky, Znojmo se i nadále nechtělo vzdát snu o prvních extraligových bodech.

Výsledkem byl znojemský tlak a dvě branky v rozmezí minuty a půl – 6:4. Procitnuvší sokolové si ale poslední minutu utkání pohlídali a Novotný stejně jako týden předtím v Praze jistil boleslavskou výhru střelou do prázdné branky.

Branky MB: 5. a 53. Motejzík, 14. a 38. Fojta, 16. Volf, 60. Novotný.

Branky Znojma: 17. Martínek, 37. Mahr, 58. Mikeš, 59. Farkaš.

Vyloučení: 0 – 0. Diváci: 170.

Sestava MB: Koráb (Pajer) – Kadlec, Slaný, Motejzík, Veselý Ivo, Tůma, Klauda, Hašek - Hostinský, Volf, Novotný, Bouška Jiří, Bouška Pavel, Fojta, Voborník, Ekl, Veselý Vojtěch, Rožnovjak.

ALEŠ TUMA