Mladoboleslavský box se na delší dobu odmlčel. V padesátých letech minulého století a zejména za éry prvoligové Dukly Mladá Boleslav měl širokou diváckou obec a populární borce, jako Tykva, Hartman, Pražienka a další.

V současné době však box v Mladé Boleslavi opět ožil, a to zásluhou boxerského oddílu BC Bulldog Gym Mladá Boleslav. Informace o činnosti klubu poskytl Boleslavskému deníku člověk nejpovolanější, trenér Petr Sommer (narozen 1947).

Sedminásobný mistr Československé republiky, účastník tří mistrovství Evropy (nikdy neskončil hůře jak šestý v těžké váze), deset let vedl československou reprezentaci jako kapitán. Největšího úspěchu dosáhl v roce 1972, kdy porazil dvakrát za sebou trojnásobného olympijského vítěze, trojnásobného mistra světa a současného kubánského ministra sportu Teófila Stevensona.

Trenér boleslavského oddílu BC Bulldog Gym Mladá Boleslav Sommer je v otázce budoucnosti boleslavského boxu optimistou.

Boleslavští boxeři začali bojovat v oblastních soutěžích II. ligy mužů. Pojem oblastní znamená okresní nebo krajské?
Oblastní soutěž je víceméně výraz zastaralý, protože se oblasti v důsledku nedostatku borců slučovaly takovým způsobem, že dnes máme Středočeskou oblast sahající od Českých Budějovic na straně jedné, Trutnova na straně druhé až po Sokolov na straně třetí.

Kolik oddílů je zapojeno do soutěže ve Středočeské oblasti?
Počet klubů v naší oblasti je padesát. To je ovšem číslo relativní, protože na oblastní kola jezdí borci asi ze čtyřiceti oddílů. Některé oddíly jsou buď kondiční, nebo se soutěže neúčastní.

Jakým způsobem se vyhodnocuje soutěž družstev? Při počtu čtyřiceti oddílů asi neboxuje každý s každým?
Ne, to by skutečně nešlo. Když vezmeme v úvahu, že se boxuje v několika váhových a čtyřech věkových kategoriích, žádný z oddílů, snad vyjma těch největších, neobsadí všechny skupiny. Také nejde měřit síly borce s jedním zápasem na kontě s borcem, který má zkušenosti z patnácti zápasů. Do roka je vypsáno patnáct oblastních kol. V nich může registrovaný borec boxovat za svůj klub ve své věkové a váhové kategorii a přinést svému oddílu tři body za vítězství, dva za remízu, nebo jeden za prohru. Z tohoto se pak vyhodnocuje postavení klubů v tabulce.

Jaká je aktuální pozice boleslavského klubu?
V naší první sezoně jde skutečně pouze o sbírání zkušeností. Nastoupili jsme do rozběhnuté sezony. Porovnávat se budeme s ostatními až příští rok a pokud budou chlapci chtít, věřím že budeme patřit k nejlepším klubům v republice. Rád bych touto cestou oslovil všechny zájemce, aby si k nám přišli zasportovat. Trénujeme v úterý a ve čtvrtek od sedmi večer za bývalým kinem Oko.

Rozhoduje pro box věk? Kdy je nejlépe začít?
Věk vůbec nerozhoduje. K nám si může přijít protáhnout kostru padesátiletý pán, zrovna jako u nás může svou boxerskou kariéru začít desetiletý chlapec. Pochopitelně, nejlepší je začít s boxem co nejdříve.

Mohou se příznivci boxu těšit na utkání i na domácí půdě?
Samozřejmě. Rád bych, aby se od příští sezony jednou ročně boxovalo i v Mladé Boleslavi. A věřím, že si na své přijdou i diváci.