První sobota po „Svaté Anně“ se pomalu, ale jistě stává dostaveníčkem nohejbalistů boleslavského a jičínského regionu.

Letos se na tradičním turnaji prezentovalo 12 družstev: Brufeni (Mladá Boleslav) ve složení: Vopršál, Srb, Splídek Popluž (Jizerní Vtelno) Kašpárek st., Kašpárek ml., Huk, Sešlost (Dolní Bousov) Niems, Lochman, Štolovský, Kopyta: Košek, Provazník, Holas, Zmatek (Přepeře) Šenkýř, Šenkýř, Šimáně, Kajmani (Choteč) Pavalinčík, Bláha Kraus, Sobotka (Sobotka) Odler, Horčík, Stolin, Špatná společnost (Dobšín) Hájek, Čermák, Ječný, Vykutálení (Plazy) Bauer, Toman, Vaňousek, Valda Team (Dolní Bousov) Pažout, Vaněček, Kalivoda, Sever (Mladá Boleslav) Pácha, Knížek, Köhler, Bousov (Dolní Bousov) Zejbrlík, Šrůta, Kolek.

Los určil složení skupin po 6 družstvech, kde hrál každý s každým. Ze skupin postoupily první tři týmy do finálové, zbylé do divizní skupiny.
Z finálové skupiny, do které se probojoval Zmatek, Popluž, Sever, Brufeni, Vykutálení a pořadel turnaje Bousov vzešla čtyři družstva pro semifinále.

První Popluž se utkala se čtvrtým ze skupiny, družstvem Vykutálených. Vykutálení byli po duelu tím méně štastným, po setech 9/10 a 4/10 odešli jako poražení semifinalisté do bojů o třetí příčku.

Ve druhém semifinále si to rozdaly druhý Zmatek proti třetím Brufenům. Tentokrát bylo zapotřebí plného počtu setů k určení lepšího ve vyrovnaném souboji.

Nakonec byli štastnější bratři Šenkýřové s výborným Šimáněm a po setech 10/6, 7/10 a 10/7 šli do finále. V zápase o třetí místo porazili Brufeni Vykutálené 10/8 a 10/8.

Vyvrcholením celého dne bylo finále. Mladíci z Přepeř porazili favority celého turnaje, hráče z Jizerního Vtelna. Po oboustranně skvělém výkonu, často oceňovaném potleskem přítomných diváků, zvítězili až v třísetovém maratonu 10/3, 6/10 a 10/7.

První cenou byl tradičně sud piva, další ceny byly upomínkové na letošní fotbalové EURO. Dresy české reprezentace a míče, se kterými se v Rakousku a Švýcarsku hrálo. Nechyběly ani drobné upomínkové předměty a cena pro nejstaršího hráče turnaje. Málokdo by tomu uvěřil, ale odnesl si ji Jarda Köhler.

Jediným stinným okamžikem celého turnaje bylo zranění Dušana Niemse, který musel být ošetřen na úrazové ambulanci v Mladé Boleslavi. Levé koleno si vyžádá několikaměsíční klid.