„Přestože prohra vždy mrzí, tak v kontextu dneška jsme byli silní. Přijet k mistrovi s 12 lidmi do pole, bez dvou klíčových hráčů a se 3 zraněnými… Kloubouček pro kluky,“ líbilo se hostujícímu trenérovi Pavlu Brusovi nasazení a obětavost jeho svěřenců.

Domácí tým vstoupil do zápasu ve velkém stylu a už po šesti minutách vedl o dva góly. Prosadili se Jakub Gruber a Jan Řehoř, v obou případech to bylo z bezprostřední blízkosti po nahrávce zpoza branky. Potom však ofenzivní nálada boleslavských hráčů pokračovala bez úspěšné koncovky. Jasnou herní převahu tedy muži v černém zúročili jen dvakrát a po dvaceti minutách svítil na tabuli stav 2:0.

Ve druhé třetině sice domácí dál vyvíjeli nápor na vítkovickou defenzivu, leč gól dlouho ne a ne přijít. Nutno ovšem poznamenat, že šance se pomalu objevovaly i na straně hostů ze Slezska, kteří navíc nevyužili početní výhodu.

Čekání na gól uťal až v čase 33:27 talentovaný útočník Jakub Bína, který byl v samostatném úniku zastaven nedovoleným zákrokem. Následné trestné střílení potom proměnil povedeným blafákem, a rázem to bylo o tři branky. Devatenáct sekund před sirénou ovšem snížil Ondřej Firda, který si našel místo na ose hřiště a nechytatelnou střelou dal hostům naději.

Třetí třetina potom přinesla souboj reprezentačních kolegů-brankářů, Lukášové Souček a Bauer se překonávali ve výborných zákrocích. Nakonec z tohoto duelu vyšel lépe hostující Souček, který už za svá záda míček nepustil, když mimo jiné vynuloval i domácí přesilovku.

„Naše produktivita byla mizerná, měli jsme několik příležitostí ukončit zápas, to se ale nestalo,“ posteskl si domácí kouč Jan Pazdera.

Naopak domácí brankář kapituloval dvakrát. Šest minut před koncem ho překonal Lukáš Řezanina a dvě minuty nato vyrovnal Marek Bräuer na 3:3. „Vítkovice si do poslední desetiminutovky uhráli přijatelné skóre, které se jim podařilo díky naší pasivitě vyrovnat,“ nebyl se závěrem zápasu spokojený trenér Pazdera.

Ten sáhl v následném prodloužení k netradičnímu kroku, když stáhl ze hry brankáře Bauera a nechal své svěřence v power play. Početní výhodu čtyř proti třem využil po dvou minutách Jan Jelínek, který si našel místo na pravé straně a po nahrávce Natova prostřelil Součka.

„Stáhnutí bodu v tabulce bereme. Jsme silní a budeme silnější,“ pravil odhodlaně trenér ostravského týmu Brus. „Prodloužení rozhodla naše kvalita. Bohužel jsme dnes Vítkovicím odevzdali jeden bod,“ štvalo naopak Pazderu.

Další utkání čeká boleslavské florbalisty v pátek 21. prosince, kdy odcestují do Prahy na zápas proti Bohemians. Na vlastní palubovce se potom představí ještě 30. prosince, kdy uzavřou celý kalendářní rok soubojem s jiným pražským týmem, střešovickým Tatranem.

Hned po Novém roce pak čeká Techbology celek cesta do Švédska na Pohár mistrů. Boleslavský tým odletí do Švédska 2. ledna. V Gävle se hraje Final Four 3. a 4. ledna.

Technology MB – Vítkovice 4:3 pp

Branky a nahrávky: 2. Gruber (Tomašík), 7. Řehoř (Pluhař), 34. Bína – 40. Firda (Hájek), 54. Řezanina (Hájek), 57. Bräuer (Sladký). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 355.

Mladá Boleslav: Bauer – Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Höffer, Řehoř, T. Novák – Bína, Curney, Natov – Tokoš, Tomašík, Gruber – Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust.

Vítkovice: Souček – Firda, Oborák, Sladký, Černý, Šebesta, Řezanina, Nehera, Děček, Hájek, Bräuer, Jastřembský, Delong, Besta.

Michal Konvalina