V pátečních kata mužů masters do 55 let mezi téměř čtyřicítkou startujících zůstal Ladislav Mareš na 17.-32.místě, když v boji o postup mezi šestnáct nejlepších podlehl 2:3 reprezentantu Velké Británie. "Angličan nakonec prošel až do finálové osmičky, takže trochu smůla na los. Přes jiného soupeře bych třeba do dalšího kola prošel," svěřil se po soutěži boleslavský závodník. "Myslím si, že jsem zacvičil podle svých možností, které limitovalo bolavé koleno. Ale na to se fakt vymlouvat nehodlám," dodal Mareš.

V sobotu se do bojů zapojila Ludmila Kalinová Pavlíková v kumite žen nad 60 kg. Také její kategorie čítala téměř čtyřicet soutěžících. Ludmila s přehledem postoupila přes Brazilku do osmifinále, v němž následně smolně i trochu sporně prohrála s Japonkou. "Určitě to trochu mrzí, ale šampionát jsem si užila. Atmosféra byla vynikající," sdělila Kalinová Pavlíková bezprostředně po sobotních bojích.

V neděli byli oba karatisté součástí týmů. Ludmila Kalinová Pavlíková se s družstvem žen probojovala v kumite mezi osm nejlepších, kde cestu za vysněnou medailí zastavila Ukrajina. "Je to škoda, stačila nám jen jedna výhra a bronz už by byl jistý," konstatovala po soutěži Kalinová. Ladislav Mareš se smíšeným týmem v kategorii kata +150 (tedy součet věku tří členů týmu musí být nad 150 let) obsadil 12 místo. "Tým jsme bohužel museli skládat až dost narychlo a v turnaji jsme nezacvičili tak, jak jsme to zvládali při tréninku. Určitě jsme měli na víc," dodal k výkonu týmu boleslavský karatista.

Oba závodníci mladoboleslavské Auto Škody vzorně reprezentovali a za své výkony se rozhodně nemusí stydět. Příští rok je evropské mistrovství této organizace v Holandsku a pokud se podaří nominovat, mohli by se oba určitě o medaili pokusit tam.