Cyklokrosaři si žádné povánoční volno nedopřáli. Reprezentační výběr, v němž figuruje celá řada Boleslavanů, vyrazila hned v pondělí na závod světového poháru do belgického Dendermonde.

A vidět zde byly především juniorky. Eliška Hanáková dojela čtvrtá, čímž zopakovala nejlepší letošní výsledek boleslavské Kateřiny Hladíkové ze závodu v Táboře. „Na naše poměry to byl hodně těžký závod, mnohé z holek něco takového absolvovaly poprvé. Ale porvaly se s tím skvěle a odměnou jim bylo vynikající umístění," řekl serveru cyklokros.cz reprezentační kouč Petr Klouček.

Vanda Dlasková dojela na trati, která jí příliš neseděla, na skvělém sedmém místě. O tom, že české závodnice se mohou měřit s nejlepšími, nejlépe svědčí to, že hned kvarteto českých reprezentantek je v průběžném pořadí seriálu v první desítce - šestá je Hladíková, sedmá Hanáková, devátá Kopecky a desítku uzavírá Dlasková.

Juniorům to šlo o poznání hůře, přesto nejlepší český výsledek zapsal Václav Ježek, který bral patnácté místo. V celkovém pořadí se pak drží na desátém místě. Jakub Kuba dojel 44. a v Jakub Říman mezi třiadvacítkáři 29.

Oběma závodům vládli favorité. Jak Britka Zoe Backstedová, tak Nizozemec David Haverdings proměnili třetí pohárové start ve třetí vítězství, navíc oba i tentokrát zcela přesvědčivé.

Závodníci Brilon Racing Teamu se druhý den přesunuli ještě do Zolderu na závod ze série Superprestige. Skvělý výkon podal v juniorech Václav Ježek a dojel na 11. místě. Filip Samec dojel ve stejné kategorii 31.

Do závodu společně s elitními ženami se vydaly i třiadvacítkářky a juniorky. Kristýna Zemanová dojela na 16. místě, Kateřina Hladíková byla 29., Tereza Vaníčková 38. a Bára Jeřábková 43.

Společně se světovým šampionem v cyklokrosu Mathieu van der Peolem se na start postavil i třiadvacítkář Matěj Stránský, a v závodě se rozhodně neztratil. Dokončil na 37. místě