Ačkoliv konkurence byla obrovská, boleslavští capoeiristé se v ní rozhodně neztratili. Ve všech soutěžních kategoriích postoupili z eliminačních kol do finálových dvanáctek. Jak dospělí tak i děti předvedli skvělé výkony.

Do poslední chvíle o medaili bojoval v dětské kategorii B (9-10 let) Jakub Popovič, který se nakonec umístil jako čtvrtý, páté místo obsadil opět boleslavský Mario Lazo. V kategorii děti C (7-8 let) skončil na pátém místě Matyáš Hamáček, šestou příčku obsadila Natálie Pechová. V kategorii děti A (11-12 let) se po krásných hrách umístil na pátém místě Lukáš Hamáček.

V juniorské kategorii Boleslavi patřilo 8. a 9. místo – postarali se o ně Petr Forster a Hynek Tišer. Veroniku Šmelhausovou v kategorii dospělí C zbrzdilo zranění soupeřky, které sice nebylo vážné, podepsalo se ale na jinak krásném výkonu, který stačil na 11. místo. V medailové kategorii dospělí B skončila v první desítce ještě Barbora Žádná, stejnou pozici vybojoval v kategorii dospělí A Lukáš Kruška.

Neuvěřitelná atmosféra ve finále

Trenér capoeiristů, kteří trénují při boleslavském Sokole, Karel Popovič, byl s výkonem svých svěřenců velmi spokojen. „Byla to jedna z největších soutěží, které se děti mohly zúčastnit. Na rozdíl od dospělých nejsou zvyklé na mezinárodní konkurenci, jsem rád, že se neztratily a že se mohly seznámit s tím, jak se soutěžní hry hrají jinde. Na všechny naše soutěžící jsem hrdý, byly to krásné a velmi těžké závody. Viděli jsme úžasné hry plné nádherných prvků, ve finále byla atmosféra opravdu neuvěřitelná,“ řekl. Věří, že získané zkušenosti nyní všichni promítnou do tréninků. „Každá soutěž je vždy velmi motivující, všichni se chtějí zlepšit.“

Celý víkend byl protknutý emocemi a krásnou atmosférou, kterou umocnil i charitativní podtext soutěže – v rámci projektu "Prostě Dýchej" byla na pomoc dětem nemocným cystickou fibrózou na dobrovolném vstupném a prodeji symbolických předmětů vybrána částka přes 20 tisíc korun.

Capoeira je brazilské bojové umění, které v sobě spojuje prvky boje, tance a hudby. Ačkoliv jeho historie v ČR je poměrně krátká, získává si stále více příznivců. Boleslavští capoeiristé budou letos slavit 15 let od založení svého klubu.

Karel Popovič