Adam Kopecký byl jediným členem boleslavského oddílu, který se na Mistrovství České republiky kvalifikoval, nicméně lepšího výsledku se boleslavský oddíl nakonec dočkat nemohl.

close Adam Kopecký vybojoval v Brně titul Mistra České republiky ve své váhové kategorii. info Zdroj: Miloš Kopecký, Dana Procházková zoom_in "Adam odjížděl do Brna jako nasazená jednička podle ranking listu, tudíž v nelehké roli favorita ve své hmotnostní kategorii do 66 kg. Ve skupině 25 soupeřů měl v prvním kole volný los. Zápas ve druhém kole ukončil do půl minuty, další zápas do jedné a půl minuty, v semifinále narazil na velmi nepříjemného soupeře z Plzně, ale dokázal ho porazit do dvou minut," uvedl Jan Myška z mladoboleslavského judistického oddílu TJ AutoŠkoda.

"Ve finále ho pak čekal judista z Hradce Králové, s nímž má Adam sice pozitivní bilanci, ale ostražitost musela být na místě. Ani v tomto případě Adam nedal svému soupeři šanci a dvěma chvaty Tomoe-Nage si zajistil mistrovský titul, k veliké radosti naší i svých kamarádů z výběru středních Čech," doplnil Jan Myška.

Při té příležitosti rovněž nelze nezmínit další úspěch boleslavského juda, kdy ve stejnou dobu jako Adam Kopecký v Brně, sklidili úspěch rovněž Štěpán Görög a Jakub Černý na turnaji v Lounech. Tamního turnaje se zúčastnila celkem 175 závodníků z 27 oddílů. Ve své kategorii tam Jakub Černý vybojoval druhé a Štěpán Görog třetí místo.