„Pro naše hráčky to byla premiéra na tak velkém zahraničním turnaji," prozradila trenérka Markéta Dřevová. Základní skupina byla pro boleslavská děvčata různorodá: BBC Lyra Nila (Belgie), Hørsholm 79ers Sort (Dánsko), DAS Delft (Holandsko) a MTV/BG Wolfenbüttel (Německo).

Do prvního zápasu s německým soupeřem vstoupily Pastelky nervózně, ale během zápasu se dokázaly zklidnit, skóre otočit a připsat si první výhru. Do druhého zápasu už české hráčky nastoupily suverénněji a se soupeřkami z Holandska si hravě poradily. „Po prvním turnajovém dni jsme si tedy odnášely dvě cenná vítězství. Věděly jsme, že druhý den bude náročnější, jelikož nás čekaly tři zápasy," popisuje Dřevová.

Druhý den se hned v ranním zápase rozhodovalo o prvenství ve skupině a to v česko-belgickém souboji. „Bohužel však byl tento zápas nad naše síly. Nechaly jsme si utéct začátek a pak už jsme celý zápas tahaly za kratší konec. Přestože jsme v druhé polovině dokázaly šlapat soupeřkám na paty a zápas zdramatizovat, ale bohužel ne otočit," řekla k první porážce v turnaji trenérka.

V posledním zápase s dánským soupeřem byl průběh stejný jako předchozí den s Němkami. Domácí hráčky sice vedli, ale Pastelky zlepšenou hrou ve druhém poločase dokázaly i tento zápas vyhrát, což jim vyneslo druhé místo ve skupině a postup do večerního semifinále. Tam na ně čekal další dánské celek, vítěz druhé skupiny. Opět skvělý druhý poločas přinesl výhru a postup do finále.

„Třetí a poslední turnajový den nás finálový zápas čekal opět v ranních hodinách a bohužel opět proti belgickému týmu BBC Lyra Nila, jediného týmu, který nás dokázal ve skupině porazit," popisuje Markéta Dřevová, někdejší hráčka Slovanky aktuálně hrající za boleslavskou Auto Škodu.

Finále nakonec boleslavské hráčky vyhrát nedokázaly. „Přestože jsme holky upozorňovaly na chyby, kterých se v tomto zápase musí vyvarovat, tak únava byla silnější. Naše hráčky byly všude o jeden krok později a soupeř úspěšnou střelbou stále zvyšoval náskok, který si pak po celou dobu zápasu kontroloval," popsala průběh finále trenérka Pastelek.