Karatisté Auto Škody vyrazili o minulém víkendu do jihočeské metropole, kde se utkali o co nejlepší umístění na republikovém mistrovství mládeže.

V sestavě chyběl dlouhodobě nemocný Filip Vít, a tak boleslavští vkládali naděje na medailový zisk mezi jeho mladší nástupce.

Ti se nakonec postarali o zisk dvou medailových umístění.

Největšího, ale zcela zaslouženého úspěchu, dosáhl mezi mladšími žáky Martin Pech. Prošel eliminačními zápasy hladce v poměru 5:0 až do semifinále.

I v něm svého mnohem zkušenějšího soupeře Petra Podrábského z Ústí nad Labem porazil 3:2 a postoupil do finále.

V něm bojoval naplno, a i když Davidu Stárkovi z Jeseníku podlehl, předvedl vynikající výkon a stal se zcela po právu vicemistrem republiky.

Výtečně si vedl ve stejné kategorii Jakub Pečenka. Ten narazil hned v prvním kole na pozdějšího vítěze Stárka a tak na něj čekaly opravné boje o bronz. V prvním kole oprav se utkal s domácím závodníkem a ač byl o třídu lepší, rozhodčí zcela nesmyslně v poměru 2:3 přiřkli výhru jeho soupeři.

Toto bohužel v sobotu nebylo jediné ne zrovna objektivní rozhodnutí sudích.

V disciplíně kata družstev byl boleslavský tým ve složení Josef Bulíř, Martin Pech a Jakub Pečenka jasným kandidátem na finále a zlato.

V prvním kole se družstvo utkalo s domácím „D" týmem a že vše nebude zrovna rozhodováno v duchu fair play naznačil už tento duel. Karatisté Auto Škody byli jasně kvalitnější a přesto se v pětici rozhodčích objevil jeden soudce hlasující proti.

Podobná situace se bohužel opakovala také v semifinále, v němž boleslavští dokonce podlehli domácímu A týmu i přes jasně lepší výkon 2:3. Tato ne zrovna spravedlivá prohra družstvem notně otřásla, ale přesto se dokázala boleslavská trojice připravit na zápas o bronz a v něm zdolat žáky z Brna 3:2.

V neděli o medaile usilovali mezi dorostenci Erik Stojka a Jakub Riedl.

Stojka obsadil v kata sedmé místo a Riedl v kumite do 52 kg skončil pátý. V prvním kole prohrál s pozdějším vítězem této kategorie. V opravách pak nejprve zdolal Jana Malého z Hradce Králové, ale v boji o bronz prohrál s Lukšíkem z Českých Budějovic.

I když karatisté Auto Škody nezískali žádný z mistrovských titulů, předvedli vynikající výkony a potvrdili dobrou práci s mládeží, které se oddíl již řadu let věnuje.

Výkony zejména nejmladších reprezentantů jsou velkým příslibem pro příští rok, v němž budou již mnohem zkušenější a v němž je také snad doplní další z širší základny talentů.