HC TJ AŠ Ml.Boleslav – Egypt „21" 27:39 (14:22)


Juniorská reprezentace Egypta do 21 let je na soustředění v České republice a připravuje se na mistrovství světa juniorů.

V rámci soustředění sehraje několik přátelských zápasů s domácími týmy.

Zavítala také na palubovku druholigového týmu AŠ Mladá Boleslav. Je potřeba upozornit, že úrovní hry Egypta je někde v naší extralize. Na posledním juniorském mistrovství světa skončil Egypt na třetím místě. Ale je pravda, že z tohoto týmu třetí místo žádný hráč nezažil. Po skončení mistrovství, se vždy juniorské týmy budují znovu.

Pro domácí hráče to byla příležitost srovnat úroveň hry. Domácí Auto Škoda staví svůj tým také na mladších hráčích, kromě jedné vyjímky byl věkový průměr hráčů AŠ stejný jako Egypta.

Začátek prvního poločasu byl vyrovnaný do páté minuty, kdy byl stav 3:3. Potom Egypt odskočil na rozdíl tří branek. V 17. minutě ale domácí stále drželi příznivý stav 12:9 pro hosty. Potom ale hosté začali hrát svoji hru, plnou rychlosti a přesné střelby. Postupně utekli domácím na konečný stav prvního poločasu 14:22.

Druhý poločas měl podobný průběh prvního. Na tři branky hostů dokázali domácí odpovědět jednou, nebo dvěma brankami. Tím pádem náskok hostů postupně narůstal . Egypt stále předváděl rychlý přechod do protiútoku a v postupném útoku hráli různé signály. Ale i domácí předvedli několik pohledných akcí a rychlých protiútoků. Nakonec hosté z Egypta vyhráli 27:39.


"Dnešní házená musela být pro moje hráče zážitkem a na druhé straně i srovnání se špičkovým juniorským týmem. Máme taky mladé hráče, věkově jsou na tom stejně jako u soupeře. Nastříleli jsme 27 branek, což je pozitivní. Ale tentokrát byla horší obrana, než jsem v posledních zápasech zvyklý. Ale bylo to samozřejmě hlavně soupeřem. Egypt hrál typickou mezinárodní házenou. Rychlou, v postupném útoku pestrou, kdy se několikrát překříží a pro hráče, který zakončuje vznikne úplná „dálnice". To nám ještě chybí. Jsem rád, že jsme takový zápas odehráli a myslím, že jsme hrou a ani výsledkem nezklamali." řekl k zápasu trenér domácích Petr Kulas.

Sestava a branky:
Soukup Robert, Palo Aleš, Kuka Marek, Vošvrda Daniel,
Jakl Martin 2 ,Janhuba Jan 4, Houška Tomáš 3, Homolka Adam 5, Váňa Petr 2, Novák Marek 1, Janhuba Filip 2, Pavlíček Dominik 3 , Polesný Lukáš 1 ,Svárovský Vojtěch 3, Janoušek Lukáš 1, Cihlář Daniel, Krčmář Lukáš.

Nejlepší střelci hostů : Karim Ahmed 8, Ahmed Alaa 7 ,Ali Yahha 7.

Autor: Jan Polesný