V druhé polovině ledna se do Mladé Boleslavi sjelo 211 závodníků ročníku 2012 a mladších z 21 oddílů, aby otestovali svou plaveckou formu po vánoční pauze a před jarní částí sezóny.

Mladoboleslavský oddíl u toho samozřejmě nemohl chybět, reprezentovalo jej celkem 14 plavců (5 dívek a 9 kluků). A domácí závodníci se mezi konkurencí rozhodně neztratili.

František Hulčík dokonce vytvořil nejvíce bodovaný výkon mezi žáky, když 100 VZ zaplaval za 1:04,96. Barbora Jandová a Linda Máková skončily na 4. resp. 5. místě dle bodů. František Hulčík proměnil každý svůj start v medaili (5x zlato, 1x stříbro), Yuva Belkacem bral 3x zlato, 1x stříbro, Šimon Blažek 1x bronz a 3x TOP 5, Barbora Jandová 1x zlato, 1x stříbro a 2x TOP 5, Linda Máková 1x stříbro, 1x bronz a 2x TOP 5, Kateřina Mannová 1x stříbro a 5x TOP 5. Příjemným překvapením byl bronz Filipa Vyhlídka na 100Z, je to pro něj určitě velká motivace do další sezóny.

Pražští Lvi přehráli Benátky 3:0 na sety.
U mistra dva vyrovnané sety, v sobotu čeká Benátky klíčová bitva o play-off

Ani ostatní se rozhodně za své výkony nemusí stydět. Co start, to prakticky osobní rekord. Zvyšující se výkonnost boleslavských závodníků je známkou zodpovědného přístupu k tréninkům, a slibuje pěkné výkony na základních soutěžích a Středočeském poháru nejmladšího žactva.

Tradičním zpestřením těchto závodů bývá závod trenérů na 100 PZ. Letos oddíl reprezentovali hned 2 trenéři – Ondřej Eliáš a Radka Brabcová. Motivováni dopoledními výkony svých svěřenců se nedali zahanbit a Ondra si doplaval pro 1. a Radka 2. místo (počítáno dle Masters bodů).